malina123

Co je dobre na zubni sklovinu?

Nejlepší odpověď
Funna

všechno, co ji nepoškozuje…zde je odborná rada…http://ww­w.ulekare.cz/po­radna-lekare/zubni-sklovina-jak-ji-posilit-55191

Další odpovědi
postcd

nevím, ale ptal jsem se na něco podobného, zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-muze-posilovat-zubni-sklovinu-ktera-latka

da ny

Je dobré znát především to, co zubní sklovinu poškozuje a toho se vyvarovat
(viz. odkaz – Funna).
„Základ pro stálé zuby se vytváří jednak již během nitroděložního vývoje…
… v druhém stádiu, tzv. stádiu mineralizace, dojde k poruše mineralizace tvrdých zubních tkání. …“
zdroj: http://www.nechci­kazy.cz/poruchy-vyvoje-zubu

Výživa zubů: http://www.es­theticforyou.cz/sluz­by/zuby/vyziva-zubu-mineralizace

klob1

To záleží na chuti.
Napíši jen zkušenost.
Do 25let zdravé zuby, žádné problémy, žádný kaz, žádná citlivost na teploty jídel, pomalu ani zubaře nebylo potřeba. Zuby pěkně bílé, žádný plak nic. Občas jen nějaké to žvýknutí netřesku nebo bylinek, či koření. Čištění zubů jen takové olíznutí, když se někam mělo jít. Kartáček obyčejný střední nejlevnější, pasta také za pár kaček. Vše z drogerie.
Jenže pak v tom jednom roce začali strašit, že každý musí chodit k zubaři, jinak, že žádný zubař nevezme do evidence.
Zubařka se rozplývala nad mými zuby, že neviděla, tak zdravé zuby a bez oprav. Jenže po půl roce, to začalo, najednou kazy? Citlivost, plombování. A to mi doporučila ten drahý nejměkčí kartáček a drahou pastu z lékárny, takže peněz fůra. Dokonce zajímavé, že vždy mám týden po kontrole bolest v krku a záněty, jak v puse, tak v krku. Zajímavé.
Dokonce se objevila 80% paradentózu a parotitidu. A to přece mám to, co ona řekla, čištění podle jejího návodu a takto člověk dopadne?
Jenže minulý týden mě poslala právě odbornici na Paradentózu a Parotitidu. A co mi tam řekla? Ukázala mi mou dávnou techniku čištění a řekla ať používám zase ten levný střední kartáček žádné blbosti na štětinkách, žádné kloubky stočeniny a klidně tu nejlevnější pastu. Klidně ať si beru na to Jar nebo Pur, je to jedno. Čistit tou její technikou jen večer před spaním, přes den a ráno to je bez účelu, jen max. pro dobrý pocit. A věřte, že už nemám žádnou krev, a žádný problém se zuby. Někdy si žvýknu rostlinky, přímo z kastlíku. Nebo pocumlám Hřebíček, ne ten kovový, ale rostlinný.
Jde jen o byznys nic jiného u drahého kartáčku, pasty a podobných byznys-nesmyslů.
Skutečně stačí kartáček a čistá voda, ty štětinky se dostanou i mezi zuby. Drhnout jednou před spaním, protože jinak se narušuje o to vše i ta sklovina.
A nemusíš mít strach bělící prostředky, stejně se stále používá jedno a to samé bělidlo, a to tu sklovinu také rozežírá. Používat jen, ne už Selský, ale Farmářský rozum, ten napoví, co je dobré a co špatné.
Jen si také někdo může vysvětlit, co je dobré na Zubní sklovinu na rozbití skloviny, tak třeba krumpáč nebo dynamit.
Nedobré, co ti nechutná.
Hele, já jinak celkově ústa, Netřesk skalní, heřmánek vždy s něčím, měsíček zahradní, ten oranžový, žlutý ne. Normálka žvýknu, utrhnu kopr, kmín, bazalku, třezalku(jen pozor na sluníčko-fosforuje se), dobromysl, majoránku. šalvěj, mátu. Ten Hřebíček, ten právě dezinfikuje. Ten si brali i lékaři k pacientům, nemocným malárií, aby se nenakazili. Cumlat.
Cumlat jen trošek, zase to nepřehánět, protože vše je ve velkém množství droga. Ale myslím, že je to v pohodě na to. nebo si udělat odvar z toho a pak to dát do rozprašovače, jako je ústní spray, takže si pak člověk stříkne a pohoda v ústech je.
Zase, co dost se říká, že pokud máš pastu s Florem, tak pak je hloupost mít třeba v ústní vodě nebo naopak. Všeho moc škodí!