bolak

Jaktože naštípnutá kost sroste a naštípnutej zub se musí vytrhnout?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nejde srovnávat zub a kost. Mají jinou stavbu, inervaci, prokrvení a tedy i možnosti regenerace.

Zatímco kost se poměrně dobře hojí (reparuje, regeneruje – dá se i transplantovat), zub – konkrétně zubní sklovina – je sice velmi odolná, ale při poškození nemá schopnost regenerace.
Při naštípnutí zubu se i sklovina poruší a zub se dříve či později začne kazit nebo se rozpadne tlakem díky ztrátě pevnosti.

Další odpovědi
briketka10

naštípnutá kost je-li zdravá může lépe srůst to je sice pravda, ale je-li infikována jako se např.píše v tomto článku může tkáň odumřít a nesroste..
http://www.ye­sanswer.de/med/cs/5­727.html

zub se nemusí vytrhnout, zubař může zachránit půl zubu, nebo jeho kořen a nasadit korunku či můstek, nebo chybějící část dolepit, jako mě ho zubařka dolepila, když jsem kousla do tvrdého hranolku před šesti lety – drží mi to dodnes :)