Kepler

Odkud je věta ZANECH VŠÍ NADĚJE, KDO SEM VCHÁZÍŠ! ?

Vzpomněl jsem si, že to měl můj šéf na dveřích od kanclu.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je pekelná obdoba „Arbeit macht frei“, sesmolil pan Dante (Božská komedie). ;)

Další odpovědi
annas

Jde o slova Danteho Alighieriho. z jeho Božské komedie,, které bylo možné přečíst nad pekelnou branou t

"Mnou vchází se do trýznivého města, mnou vchází se do věčné bolesti, mnou vchází se k těm, jež bůh věčně trestá. Mnou dal Pán průchod spravedlnosti, jsem z Boží moci, dílem lásky jdete, jsem sklenuta nejvyšší moudrostí. Všechno stvořené přede mnou v tom světě je od věků. Já navždy potrvám. Zanechte naděje, kdo vstupujete.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/dan­te-alighieri/

iceT

Vzdej se vší naděje, ty kdož tam vcházíš zaznělo ve filmu Doba ledová – Úsvit dinosaurů.

Marian Hyťha

Takže vy chytráci..dle ALCHYMIE . -Zanech VŠÍ NADĚJE TY KTERÝ VCHAZIS .. – je to nápis na branách pekla ..
BUDETE SE PLAZITI PO BRISE DO KRALOVSTVI TEMNOT … NIKOLAS FLAMEL

Kepler

alien: sláva, číslo 5 žije!

aliendrone

Kepler>>> NJN, člověk chvíli popustí otěže a v tu ránu neví, kam dříve skočit! :(