Avatar uživatele
SellLolAcc

Od kdy a proč, je považován zdvižený prostředníček za urážku,nadávku­.. apod.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, Alesh před 4503 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vyčerpávající odpovědi včetně původu tohoto gesta najdete u otázky, kterou jsem vložila.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-vyznam-a-puvod-gesto-vztyceneho-prostredniho-prstu-v-zatnute-pesti
Doplňuji:
Okopírovala jsem stejné odpovědi Vagry a Rynka, vložili je současně a uvedli stejný zdroj.
Toto gesto vzniklo v době stoleté války v krvavých bojích mezi Anglií a Francií. Angličané měli ve své armádě výborné lučištníky, skvělé střelce působící svým nepřátelům nemalé ztráty. Francouzi, jakmile někoho z nich zajali, okamžitě mu usekli dva prsty, které lučištníci potřebovali k napnutí tětivy – prostředník a ukazovák. Není tedy žádným překvapením, že angličtí lučištníci před bitvou, chráněni jízdními rytíři a pěchotou, pokřikovali na nepřítele a ukazovali své zdravé prsty. Ironicky vztyčili dva, později jen jeden prst v zatnuté pěsti. Toto gesto se zachovalo podnes, avšak jeho původní posměšný význam se postupem času změnil na vulgární. Asi těžko byste dnes věřili člověku, který vás obšťastní tímto posunkem, že vám chtěl pouze sdělit, že může napnout tětivu.

Zdroj: www.zbynekmlcoch­.cz/info/co_zna­mena/co_zname­na_ges to_zvednuteho_pros­tredniku_v_zat­nute_pesti_ja­ky_ma _vyznam_.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Znamená to nadávku. Ale v poslední době mne napadlo něco jiného.
„Byl jsem už u urologa na vyšetření prostaty.“

Totiž, zpravidla když pánové na toto vyšetření jdou,tak už mají mnohé problémy i v sexuálním životě. Respektive až když mají pánové podobné problémy, že nemají tu správnou polohu své pýchy v jistých okamžicích, tak teprve k urologovi jdou na vyšetření.
A vyšetření co vím se provádí i pohmatem vnitřkem do dolní části břišní dutiny. Neboj, jiné cesty není a lepší být vyšetřen včas, než operován pozdě a žádný doktor se na to netřese.
A když vidím ty sebevědomé pány se vztyčeným prstem, tak se mne vybaví fakt, že náš čas mužů být muži je taky nějak omezen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zdvi%C5%B­Een%C3%BD_pros­t%C5%99edn%C3%ADk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Odkdy ti neřeknu, ale už nějaký pátek to bude, co se toto rozmohlo v Americe a odkud to tedy i pochází a přilezlo to i k nám stejně jako Satan Claus. Symbolicky to představuje ztopořené pánské přirození, tedy jako bys dotyčné osobně říkal: „ty ču…“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek