Katy73

O kolik se krátí dovolená při pracovní neschopnosti?

Dobrý den, jsem od 12.3.2019 v pra­covní neschopnosti. Pracuji ve školství, proto mám za normálních okolností nárok na 40 dní dovolené. Chtěla bych vědět, o kolik se mi zkrátí dovolená za tento kalendářní rok, pokud letos již nenastoupím, a o kolik pokud bych nastoupila do zaměstnání 2.12.2019?
Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpovědi
JájsemRaibek

Jednoduché počty. Při zameškání 100 kalendářních dnů se krátí dovolená o 1/12 a dále za každých zameškaných 21 dní se krátí dovolená vždy o jednu dvanáctinu.
1/12 ve vašem případě je 3,33 dne.