punker

Odebrání dovolené za pracovní úraz?

Může mi zaměstnavatel vzít několik dnů dovolené,když jsem marodil dva měsíce s pracovním úrazem?

Nejlepší odpověď
tom004

Rozhodně ne!

Další odpovědi
slimaczek

Nemůže !
Pro účely dovolené se jako výkon práce neposuzuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v práci. Doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.
§ 216 zákoníku práce

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx

Marťas2

Pokud jste to měl nahlášené jako pracovní úraz, tak Vám dovolenou rozhodně krátit nesmí.