gisiii

Bude mi krácená dovolená podle popisu níž?

K 31.10. říjnu mi končí prac.poměr.Pracovat tam již po té nechci.Jsem v prac.neschopnosti a do 31.10. nepřesáhnu více než 100 dní PN.Bude mi krácená dovolená resp.na kolik dní mám do 31.10. nárok? /celkem mám 21 dní/rok. A pokud by prac.neschop.trvala i po skončení poměru,jak by to bylo se zdr.a soc. pojištěním?

Odpovědi
ivzez

Dovolenou lze krátit jenom za dlouhodobou nemoc
nebo za neomluvenou absenci.

Ve Vašem případě nepůjde o krácení dovolené,
ale o to, že Vám vznikne nárok jenom na poměrnou část.

Kdybyste pro zaměstnavatele pracoval od 1. ledna
do 31. prosince, vznikl by nárok na celou výměru dovolené.

Opravdu je u Vašeho zaměstnavatele 21 dnů dovolené?
Dovolená se stanoví v týdnech → většinou jde o čtyři nebo pět týdnů.

Výpočet
21 : 12 × 10 = 17,5 dne dovolené
20 : 12 × 10 = 16,5 dne dovolené

Mc Merkurion

… stopro ti bude zkrácená o 2/12, tj. 1/6 >>> za listopad a prosinec …