Avatar uživatele
Registrovaný

Krátí se dovolená při pracovním urazu když od prosince 2010 minimalne do prosince2011 budu marodit?

Doplňuji:
A popřípadě o kolik?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, za prvních 100 dní PN o 1/12 a potom za každých dalších 22 dní o další 1/12

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Principiálně správnou odpověď Miroslava bych lehce upřesnil:
- za 100 neodpracovaných směn (tedy nikoli kalendářních dní)
- za každých dalších 21 neodpracovaných směn (nikoli 22)

§ 223/1 zákoníku práce

---------

To Drap:
nemáte úplně pravdu :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast9h4.aspx


Avatar uživatele
Registrovaný

Doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce, tak že se dovolená o tyto dny nebude krátit.

Zdroj: www.mzdovapraxe.cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.