rezinka

Krátí se dovolená při pracovním urazu když od prosince 2010 minimalne do prosince2011 budu marodit?

Doplňuji:
A popřípadě o kolik?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, za prvních 100 dní PN o 1/12 a potom za každých dalších 22 dní o další 1/12

Další odpovědi
standa

Principiálně správnou odpověď Miroslava bych lehce upřesnil:

  • za 100 neodpracovaných směn (tedy nikoli kalendářních dní)
  • za každých dalších 21 neodpracovaných směn (nikoli 22)

§ 223/1 zákoníku práce

To Drap:
nemáte úplně pravdu 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx

ušáci

Doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce, tak že se dovolená o tyto dny nebude krátit.

Zdroj: www.mzdovapraxe.cz