Lgee

O kolik kilometrů se každou hodinu zvětšuje vesmír?

Vznikají i v tomto prostoru po miliardách let nové planety nebo tam již nikdy nic být nemůže, jen prázdnota?

Nejlepší odpověď
Kepler

Rychlost rozpínání Vesmíru by se dala teoreticky spočítat z rudého posuvu pozorovaného objektu a velikosti Hubbleovy konstanty – viz. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hubbleova_kon­stanta. Nic se však nemůže pohybovat rychleji než světlo – cca 300 000 km/s.

Další odpovědi
fcoop

Astronomové určili současnou hodnotu rychlosti rozpínání vesmíru na 73,5 kilometrů za sekundu na megaparsek. To znamená, že na každých 3,3 miliónu světelných let vzdálenosti, jak se zdá, se galaxie od nás vždy vzdalují rychlostí o 73,5 km/s vyšší. Nicméně výsledky měření z jiné kosmické observatoře ESA s názvem Planck udávají, že by se měl vesmír v současné době rozpínat rychlostí 67 kilometrů za sekundu na megaparsek.

https://www.as­tro.cz/clanky/vzda­leny-vesmir/rozpinani-vesmiru-zmereno-s-doposud-nejvetsi-presnosti.html

aliendrone

Nooo, viz fcoop, jen bych dodal, že díky limitní rychlosti světla existují místa ve vesmíru, kam se NIKDY nemůžeš dostat, prostě proto, že se to místo od tebe díky rozpínání vesmíru vzdaluje RYCHLEJI, než rychlostí světla. :)

Kepler>>> NIC se MŮŽE vzdalovat jakoukoliv rychlostí. ;) :D :D (je to podobný jev, jako když necháš otáčet baterku a její prasátko se bude pohybovat na dostatečně vzdálené stěně nadsvětelnou rychlostí)

Drap

Pokud nevíme jak je velký a jakou rychlostí se zvětšuje, nemůže ani nikdo z nás říct jaká vzdálenost je to za hodinu.

anonym

ví „bůh“ (tzn. v této chvíli přesně nikdo z osazenstva této planety) …