dgfdgf

ví se aspon přibližně kde je asi střed vesmíru a v který části je slun soustava?

Nejlepší odpověď
Quimby

Pokud přijmeš to, že je vesmír nekonečný, tak otázka přestane mít smysl. Pokud si myslíš, že je vesmír konečný, tak se to stejně nemůže vědět, protože nelze určit konec.

Další odpovědi
anonym

Střed vesmíru nebyl,není a ani nebude,podle současných kosmologických teorií (tedy teorií zabývajících se vznikem a vývojem vesmíru) nemá vesmír žádný střed. Předpokládá se, že je homogenní (všude stejný) a izotropní (stejný ve všech směrech) a že se rozpíná ve všech svých bodech. Pro smrtelníka je nesmírně obtížné přijmout model rozpínání vesmíru z „bodu velkého třesku“, aniž by se rozpínal „odněkud“.Zkusme si tedy pro názornost představit vesmír jako nafukující se balonek a sebe jako dvojrozměrné bytosti, které se mohou pohybovat pouze po jeho povrchu, a nevnímají tudíž nic „vně“ ani „uvnitř“ balonku. Takový „vesmír“ se bude též rozpínat, budeme-li se však přemísťovat po povrchu balonku libovolným směrem, nikdy nenajdeme žádný význačný bod, který bychom mohli označit jako střed rozpínání. A v našem vesmíru to zřejmě funguje velmi podobně.

JájsemRaibek

Sluneční soustava je tam, kde jsme my.
O středu bych se dohadoval.
Jednoduše řečeno, pokud není známo kde končí vesmír, nemůže být známo, kde je střed. Řeknu zde je střed a na každou stranu od středu musí být stejná vzdálenost. Ale pokud je vesmír nekonečný, nemůžu říct že tady je střed.

Celander

My nevíme kde ( a jestli vůbec) je konec SS takže nevíme ani toto.

gecco

V zásadě ne…
😉

arygnoc

zvoľte bod na priamke, v rovine, v priestore.
uveďte dôkaz, že je stredom tejto priamky, tejto roviny, tohto priestoru.

odpoveď:
nedá sa.
je to základná poučka geometrie – žiaden bod priamky (roviny, priestoru) nie je jej stredom.

;-Q

anonym

Poněvadž vesmír vznikl mimo náš prostor, podléhá střed vesmíru principu neurčitosti a nepravděpodobnosti. Neexistuje tedy možnost určení jeho polohy – nemůže být pozorován. Hranice vesmíru pak rovněž inklinují mimo náš čas a prostor. Kde je Sluneční soustava? Naprosto všude – v celém vesmíru. Neboť se naprosto každé těleso ve Vesmíru pohybuje – galaxie, soustavy, … Neexistuje pevný bod. Vesmír se nejen zvětšuje, jeho tvar – hranice je, jak jsem psal, podmíněn neurčitostí a nepravděpodobností. Například v teorii multivesmíru panuje i ten názor, že ostatní vesmíry se nacházejí v neprostoru středu vesmíru, anebo u hranic…

lexx

neví…hypotéza (žádná to teorie) o expandujícím Vesmíru platí dnes neboť jinou nemáme, za 100 let možná padne jak báchorka o ploché Zemi až se astrofyzici té doby budou chechtat…

rigormortis

Ptáte se na něco jako: určete střed přímky.