O kolik kilometrů delší most, než je dnes ten nejdelší, bychom museli postavit k propojení EU a USA po pevninské trase?

Je to jen taková zajímavost, v podstatě triviální, ale i tak. O kolik kilometrů delší most než je ten stávající nejdelší (rekord drží Čína), bychom museli postavit abychom Evropu se Severní Amerikou propojili čistě po pevninské trase?

Nápověda: není to ani dvojnásobek a bez ohledu na to se to samozřejmě z praktických důvodů nikdy nevyplatí udělat.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je chyták? Stačí zajít na Malou Stranu (Vlašská 1), projít branou a jsi na území USA i BEZ MOSTU. ;) :D

Jinak by to chtělo zeměpisné znalosti – může být, že mimoevropská/zá­mořská území členského státu EU jsou „na dohled“ USA NEBO naopak. Čórti znájut, tudíž Její Excelence madam led to ví JISTĚ! ;) :D :D

Další odpovědi
Kazatel

Most by mohl být jen nějakých 999 metrů, ale bude to platit jen než vystoupí GB z EU. (Britské a Americké panenské ostrovy) https://www.go­ogle.com/maps/pla­ce/18%C2%B022‚51.6%22N+64%C2­%B044‘19.2%22W/@18­.3824566,–64.8106958,12­.25z/data=!4m6!3m5!­1s0×0:0×0!7e2!8m2!3d18­.381008!4d-64.7386728

Kepler

Čistě po pevnině to nejde, museli bychom přes celé Rusko až k Berigově průlivu. Ten je široký 88 km, přičemž by most mohl jít pár km přes Diomédovy ostrovy. Nějaké plány už existují. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bering%C5%AF­v_pr%C5%AFliv
Zatím nejdelší je v Číně 42,5 km http://www.au­toforum.cz/za­jimavosti/cina-ma-nejdelsi-most-sveta-vysel-levneji-nez-ceske-dalnice/

quentos

A jak bys to chtěl udělat, když Rusko není v EU?

Pepa25

Proč hledat nějaké zkratky, když můžeme jít přímo: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Transatlan­tic_tunnel Technologie je jasná: Submerged floating tunnel

anonym

komické na tom ale je, na kolika úrovních se s tímto směrem propojování infrastrukturou absolutně nepočítá. Neignoruje to snad jen letecká přeprava ale zkuste si třeba na mapy.cz zapnout nástroje → měření vzdálenosti a zkuste si změřit vzdálenost přes Beringův průliv, ono to prostě vůbec nejde, ten systém vám tudy ani nedovolí vést pravítko 😁

anonym

Kepler: malé upřesnění nejdelší most má už dokonce 55 km 🙂 nakonec se může stát, že ten směle plánovaný most přes Diomedovy ostrovy by ani rekord nezískal tímhle tempem realizace 🙂. Jinak samozřejmě celé to dává pramalý smysl, vzdálenost by byla ohromná a doba cesty naprosto nepřijatelná i kdyby se po celé délce natáhlo potrubí hyperloop 😁 Je to jen taková otázka pro odlehčení a v tomto duchu samozřejmě cenu za best odpověd získává zřejmě aliendrone 🙂

aliendrone

Very THX, KONEČNĚ se našel inteligent s VKUSEM, který pochopil, že jsem NEJKRÁSNĚJŠÍ! ;) :D :D

Kdepak Kepler, jakmile se nejedná o příslušníka čeledi „Hominidae“ se 2 útvary na hrudi obsahující mléčné žlázy (no popravdě, ono stačí když má třeba v důsledku nemoci/úrazu jen jednu), tak si prostě NEVŠIMNE a NEVŠIMNE! ;) :D :D

Kazatel

Aliendrone se pochopitelně mýlí, neb území ambasády USA je integrální součástí ČR, to, že se na nemovitostech v ČR (ve vlastnictví, nebo zapůjčených) uplatňuje exteritoriální právo ještě neznamená, že jsme v USA 😉

Stejně tak bychom mohli být ve Francii, třeba na kopci Žuráň na Moravě.