Topinkovač

Nežádoucí účinky antibiotik.

Dobrý den,
jaké konkrétní nežádoucí účinky antibiotika mají? Ať už na zažívání nebo cokoliv jiného. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Mnohdy zahubí i užitečnou mikroflóru :(( www.med.muni.cz/do­kumenty/pdf/mi­krobiologie_lid­skeho_organis­mu.pdf ale ošetřující lékař nebo lékárník, který antibiotika vydává poradí jak tomu zabránit nebo omezit probiotiky ap.
Doplňuji:
Právě u svojí lékařky jsem automaticky dostala rozšířený recept, kde byly připsány účinné doplňky ke zmírnění následků užíváním ATB. V lékárně ti jistě poradí také, vždyť je to jejich byznys!

Další odpovědi
zjentek

zahubí bakterie, viry ne. Zahubí bez rozdílu jak záporné, tak i kladné bakterie, hubí je tím déle, čím déle se užívá. Je to taková mrtvá fauna, to tělo po penicilinu, ty kladné se musí rychle obnovit, aby mohli vykonávat své procesy v těle ,)
Doplňuji:
rady lékárníka či lékaře, který antibiotika vydává či nařizuje užívat, bych bral raději velmi střízlivě, jelikož takový člověk je dnes velmi silně ovlivněn farmaceutickým průmyslem- v první řadě svým systémem hodnocení léků (benefit) zásadně ovlivňuje jeho osobní prospěch z prodeje (benefit) ,)

DomcaCZ

Mě se stává, že když užívám antibiotika, tak mám průjem, je to individuélní u každého, jinak nežádoucí účinky máte vždy v příbalové informaci, je nepřeberné množství antibiotik a každé třeba má odlišné vlastnosti

marci1

Časté užívání antibiotik poškozuje zuby.