Helenalena

Trošku alkoholu na antibiotika?

Dobrý den, v sobotu jsem dostala antibiotika, které beru po 8 hodinách, značka : V-PENICILIN SLOVAKOFARMA.
V pátek mám stužkovací večírek, na který se těšim snad celé 4 roky. Jenže v pátek budu ATB ještě brát, chci se zeptat, jestli je možné pít alespoň frisca, nebo tak něco.
Rozhodně neplánuji pít alkohol ve velkém množství, ale ráda bych trošku popila.
Je to možné? Děkuji za odpověď
Doplňuji:
mimochodem, mám angínu, ale přídu si jako zdravý člověk. Nic mi není, nejsem unavená, krk už mě nebolí…

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne, ne, ne!!!!!! Začnete se potit, a bude vám zle. Antibiotika se nedávají ze srandy, mají velice negativní vliv na tělo, snižuji obranyschopnost organismu, ale zabíjí bacily. Pití bych neriskla, už to, že půjdete na večírek, bude pro nemocné tělo velký záběr.

Další odpovědi
Wang

A játra máš dvoje? Jedny další na výměnu, až si ty první nevratně zničíš??? Jen blbni. Je úplně fuk, jestli ses těšila 4 roky, pít na ATB prostě nelze!

hanulka11

Jistě ty se cítíš dobře, protože antibiotika už zabraly , ale tělo je ještě oslabeno. A měla bys dávku celou dobrat a to s jakýmkoli množstvým alkoholu nejde dohromady. I kdybys jen tančila- budeš hrozně unavená- vůbec nedoporučiji …nemoc se může vrátit v horší variantě a prodloužíš si tak dobu léčby. Znám to člověk se těší a pak je vše jinak …bohužel takovou věc nenaplánujeme. Jen se rozhodni rozumně co je přednější – tvoje zdraví nebo večírek.

Bedy

Ne, alkohol se myslím při antibiotikách nesmí požívat.
Antibiotika dost oslabí tělo /imunitu – proto je dobré po dobrání antibiotik si dát nějaká probiotika/ – a ještě na to chlast? To opravdu ne…
Ani nikam nechoďte, ležte doma v klidu, tělo potřebuje být v naprostém klidu .

huxa

stužkový večírek, určitě tam chcete jít a dobírání antibiotik ti v tom nezabrání, antibiotika hodně zatěžují játra a alkohol také, nicméně nebyl bych tolik kritický a jedno za život na antibiotika bych si klidně dvě, tři piva dal, ale rozhodně se vyhnout tvrdému alkoholu, i to víno by jsi měla snést. Rozhodně ale také záleží na tvé postavě a jestli jsi na alkohol zvyklá.
Do pátku je ještě pět dní, doporučil bych začít hned zítra brát ještě echinaceové kapky-výborně pomáhají na imunitu a měla bys být v pátek jako rybička.
Ke konci to shrnu, neni to nejlepší a alkohol ti vážně může ublížit na antibiotika, ale jestli nejsi přecitlivělá, trochu piva a vína by sis mohla dát (ostatní asi do mě kvůli tomu budou rýpat, ale nedokážu si představit stužkový večítek bez alespoň jednoho friska).

sevos

Alkohol na antibiotika v žádném případě nebrat!

Putra

Asi je to blbý, po tom co tady čtu za vaše reakce:D, ale ja na antibiotika pila, a bylo to ,,normální". Asi chudáci játra, ale…

anonym

Hele do pátku jen lež , nekoukej na TV nic jen se poť a odpočívej píj čas ve čtvrtek ráno AB vysaď večer si dej dva ibáče běž spát dřív a myslím že by jsi to měla dát možná pak zas budeš nemocná ale lepší než přijít o stužkovací večírek 😉… držím palec