sandy45

proč se nesmí pít alkohol při léčbě antibiotiky?

Týká se to i piva a co se stane když to poruším?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Antibiotika & alkohol

Při léčbě antibiotiky je doporučováno se alkoholu vyhnout, a to například z důvodu šetření jater.

Antibiotika & káva

Při užívání antibiotik je také vhodné, abyste se vyvarovali po určitou dobu kofeinu, a to z důvodu, že jeho účinek na lidský organismus se v kombinaci s antibiotiky zvyšuje nad přípustnou mez.
Antibiotika & solárium

Při užívání antibiotik není vhodné, abyste navštěvovali solárium, nebo se příliš vystavovali slunečním paprskům.

Zdroj: http://www.zelene-zdravicko.cz/an­tibiotika.php

Další odpovědi
anonym

Já to mám jinak,buď beru antibiotika že je potřebuji a alkoholu se vzdám,nebo je neberu,pak můžu pít a když piju pivo,jsem vlastně zdravá ,tak je nepotřebuju užívat.Nahraď je po dohodě s lékarníkem něčím jiným,co by šlo užívat.Alkohol a kombinace léků-to nikdo nedoporučí.Je to na tobě.

Salvaje

Zkus to a uvidíš :)