kost

Antibiotika

Dnes je to týden co beru antibiotika proti angíně po 8 hod. ale už sem zdraví nic necítím teploty nemám v krku mě nebolí mám ještě 1 plato skládající se z 8 léků nevadí když je stále užívám ikdyž se cítím zdraví??Abych potom s toho třeba neměl nějaké střevní problémy že je stále užívám protože opravdu se cítím zdraví to se mají dobrat celé?

Nejlepší odpověď
casey

jestli lekar neurcil jinak urcite dobrat.
bod 2. nasledujiciho odkazu:
Ke vzniku rezistence bakterií na antibiotika významně přispívá i to, když pacient nedobere celou dávku léčiva. Ta je v ideálním případě nastavena tak, aby zahubila i ty nejodolnější bakterie. Pokud tedy pacient antibiotikum vysadí hned, jak mu je lépe, je pravděpodobné, že se v jeho organismu vyselektují kmeny bakterií, které již příště nebudou na léčbu použitým léčivem reagovat. Pak je nutné neustále zvyšovat sílu aplikovaných antibiotik a hrozí, že při rozvoji opravdu těžkého infekčního onemocnění už pacientovi žádná látka nezabere.
http://mladaze­na.maminka.cz/scrip­ts/detail.php?id=4612­64

Další odpovědi
Drap

Antibiotika jsou předepisovány v ucelených dávkách a v každém případě by se mělo balení využívát až do konce.Předčasné ukončení může nastartovat třeba recidivu.

hanulka11

určitě je dober, žádné střevní potíže mít nebudeš
a právě, že se cítíš dobře to je tím , že ti hned zabraly , tak to pěkně doužívej

Lékárna

Pěkný den,určitě doporučuji antibiotika doužívat,pokud máte obavu můžete použít některé z probiotik,nap­ř.Swiss Lactobacily apodobně,viz. sekce Imunita a probiotika naší lékárny

Zdroj: http://www.le­karnavlipkach­.cz/skupina/i­munita-probiotika-pro-dospele-169

Deli

Určitě dobrat.
Co se střevních problémů týká, nastávají po antibiotikách proto, že atb zahubí i ty potřebné bakterie, které sídlí v našich střevech. Doporučuje se tedy v mezičasech mezi dávkami atb brát probiotika a jíst živé jogurty k obnovení zdravé střevní mikroflóry.

Vercule

Pokud jsou předepsána ATB, tak dobrat, komplet. A ano, probiotika k tomu rozhodně brát, je to důležité.

Honzin8

Když se potom mrknete na ten bio-kult, tak on tam má i info o tom, proč jsou ta probiotika pro naše tělo důležitá. Dost dobré a důležité info.

Honzin8

Já bych jen chtěla dodat, že v tomto případě je to hodně důležité, ale doporučuju probotika i preventivně. Nám se to už osvědčilo několikrát. Správná funkce střev je důležitá pro správné fungování metabolismu.

Kajolka

Achjo… Já se po ATB cítím ok docela rychle a stejně je potřeba vybrat celé dávkování… Takže ano, vyber ho. Jo a nezapomeň k tomu probiotika, ty jsou důležitá!