Avatar uživatele
kost

Antibiotika

Dnes je to týden co beru antibiotika proti angíně po 8 hod. ale už sem zdraví nic necítím teploty nemám v krku mě nebolí mám ještě 1 plato skládající se z 8 léků nevadí když je stále užívám ikdyž se cítím zdraví??Abych potom s toho třeba neměl nějaké střevní problémy že je stále užívám protože opravdu se cítím zdraví to se mají dobrat celé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
casey

jestli lekar neurcil jinak urcite dobrat.
bod 2. nasledujiciho odkazu:
Ke vzniku rezistence bakterií na antibiotika významně přispívá i to, když pacient nedobere celou dávku léčiva. Ta je v ideálním případě nastavena tak, aby zahubila i ty nejodolnější bakterie. Pokud tedy pacient antibiotikum vysadí hned, jak mu je lépe, je pravděpodobné, že se v jeho organismu vyselektují kmeny bakterií, které již příště nebudou na léčbu použitým léčivem reagovat. Pak je nutné neustále zvyšovat sílu aplikovaných antibiotik a hrozí, že při rozvoji opravdu těžkého infekčního onemocnění už pacientovi žádná látka nezabere.
http://mladaze­na.maminka.cz/scrip­ts/detail.php?id=4612­64

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Antibiotika jsou předepisovány v ucelených dávkách a v každém případě by se mělo balení využívát až do konce.Předčasné ukončení může nastartovat třeba recidivu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

určitě je dober, žádné střevní potíže mít nebudeš
a právě, že se cítíš dobře to je tím , že ti hned zabraly , tak to pěkně doužívej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lékárna

Pěkný den,určitě doporučuji antibiotika doužívat,pokud máte obavu můžete použít některé z probiotik,nap­ř.Swiss Lactobacily apodobně,viz. sekce Imunita a probiotika naší lékárny

Zdroj: http://www.le­karnavlipkach­.cz/skupina/i­munita-probiotika-pro-dospele-169

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Určitě dobrat.
Co se střevních problémů týká, nastávají po antibiotikách proto, že atb zahubí i ty potřebné bakterie, které sídlí v našich střevech. Doporučuje se tedy v mezičasech mezi dávkami atb brát probiotika a jíst živé jogurty k obnovení zdravé střevní mikroflóry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Pokud jsou předepsána ATB, tak dobrat, komplet. A ano, probiotika k tomu rozhodně brát, je to důležité.

Avatar uživatele
Honzin8

Když se potom mrknete na ten bio-kult, tak on tam má i info o tom, proč jsou ta probiotika pro naše tělo důležitá. Dost dobré a důležité info.

Avatar uživatele
Honzin8

Já bych jen chtěla dodat, že v tomto případě je to hodně důležité, ale doporučuju probotika i preventivně. Nám se to už osvědčilo několikrát. Správná funkce střev je důležitá pro správné fungování metabolismu.

Avatar uživatele
Kajolka

Achjo… Já se po ATB cítím ok docela rychle a stejně je potřeba vybrat celé dávkování… Takže ano, vyber ho. Jo a nezapomeň k tomu probiotika, ty jsou důležitá!

Nový příspěvek