Topinkovač

Nedobrání antibiotik + posilování?

Zdravím,
v úterý jsem dostal antibiotika Klacid 500 na angínu – 2× denně. Poslední tabletka vychází na úterý ráno. Je nezbytně nutné je všechny dobrat? Je možné posilovat během užívání nebo těsně po něm? Jen doplním, že jsem angínu pociťoval tak jeden den (pondělí) a od té doby se cítím zdravý.

Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
A nějaký konkrétní důvod proč to nedobrat a proč neposilovat mi řeknete? Nebo jen papouškujete co vám řekl lékař?

Nejlepší odpověď
badisko

citit se zdravaa byt zdrava neni totez …antibiotika dobrat !!! a vynech to cviceni ..!!
Doplňuji:
heh …jses muz..tak citit se zdravy a byt zdravy neni totez..

Další odpovědi
Alesh

2× blázen 🙂

Nedobírání antibiotik je velká nezodpovědnost. Posilování po nemoci nebo dokonce při nemoci totální hovadina.

Dober antibiotika a pak si dej ještě tak 14 dní klídek a pak pozvolna začni. Však neboj, tomu tělu spíš prospěješ.
Doplňuji:
počti si … http://www.or­dinace.cz/cla­nek/proc-musim-dobrat-antibiotika/
co se cvičení týče, tak jsi asi byl nemocný, tělo bojovalo s nemocí a to si myslíš, že jako jeden den ti je dobře a v těle je už všechno ok? Víš např. kolik „borců“ si šlo hned po prodělané chřipce, zahrát fotbal a víš jak třeba dopadli? V extrémních případech tyhle věci končí smrtí a to platí i o posilování. Jestli chceš kvůli pár týdnům hazardovat se zdravím, prosím, je to tvoje věc. Rozmlouvat ti to nebudu. 🙂

huxa

konkrétn důvod? kvůli blbeč*ům jako ty si bakterie a viry zvykají na antibiotika, musí je lidi baštit ve vetším množství, … Navíc Klacid je jeden z velmi dobrých antibiotik a určitě ti je nedával lékař jen tak. Kdybys mohl za týden cvičit, určitě by ti dal něco méně silného. Takže, proč je dobrat? protože antibiotika zabraňují jen množení bakterií a jistým zmutovaným buňkám, jestliže ještě nějaká nedosáhla času dělení, a ty přestaneš brát antibiotika, s velkou pravděpodobností to přežije a na ty antibiotika si zvykne, vzhledem k tomu, že Klacid je jeden z nejlepších, bude to potom daleko horší a na delší dobu. Teď si v rekonvalescenci-tělo se teprve zotavuje a jestli nejsi ten rádoby kulturec, určitě víš, že cvičit když na tebe leze či když se necítíš naprosto v kůži je zdraví neprospěšné.

Drap

Nedobrát antibiotika je nerozum. S posilováním to nemá nic společného. To je věc spíše momentální tělesné kondice.

hanulka11

Při nemoci je tělo oslabeno – je třeba dobrat léky a netýrat tělo cvičením i ještě aspoň týden po doužívání léků .

iceT

Další takový,co se zeptá co má dělat a proč,ale stejně nehodlá poslechnout dobrou radu…
Proč sem teda lezeš?Proč se vůbec ptáš?