Avatar uživatele
anonym

Antibiotika s slunce

Chtěl jsem se zeptat, když beru antibiotika a vylezl bych na slunce se opalovat a ten den ty antibiotika bych nebral a posunul je o další den, vadilo by to hodně? Poněvadž kdybych si je vzal a šel s tím na slunce, tak by to nedělalo dobrotu. Proto by mě zajímalo, kdybych ty prášky o den dýl posunul a ten den si je nevzal, zda by to hodně vadilo.

Děkuji předem za odpovědi.
Doplňuji:
No já totiž pojedu na dovolenou k moři, dozvěděl jsem se to před chvílí, proto to tak řeším.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3931 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

no vadilo a dost antibiotika musite jist v urcitou hodinu …:D a vy si je chcete posunout jeste o den …:D
Doplňuji:
a to budes na dovolene jeden den .?…tak normalne ber antibiotika a jeden si dej ..voraz od slunicka …me by spis sralo ze si nemuzu dat pivo nebo vinko …:D

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Vadilo by hlavně to posunutí, antibiotika se musí brát přesně, jinak nezaberou, a musí se pak jíst další a silnější, nadměrné užívání vede k rezistenci bacilu, a ty se pak nekontrolovaně množí, častým např. MRSA. Příkladem jsou nemocnice či ústavy pro seniory. Co se týká slunce tak to bych nedoporučila, může vyvolat alergickou reakci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Když jsi zdravý, tak brát léky nemusíš. Pokud jde o přerušení léčby, tak je to stejná hloupost, jako vzít si antibiotika a jít se slunit. V případě, že jsi ještě s léčbou nezačal, tak mi vysvětli, proč jsi atb vůbec dostal. Tvůj dotaz se mi zdá hodně zvláštní, protože je tu určitě jediný možný postoj: Pokud jsi nemocný, posloucháš doporučení lékaře a užíváš jím určené (předepsané) léky.
Když nemocný nejsi, nemusíš užívat atb a dotaz tedy postrádá smysl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek