Avatar uživatele
BurTon

Co se můžeš stát, když přestanu užívat antibiotika?

V pondělí jsem začal užívat antibiotika. Měl jsem teplotu 38,5 a angínu v krku.. Nebyl jsem ve škole. Ale už od včera mi je dobře a chci jít do školy a do posilovny se aspoň protáhnout, žádný těžký trénink. Ale co se mi můžeš stát, když ty antibiotika přestanu brát, když už mi nic není?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Když nedobereš celou dávku,může se Ti příště stát,až je budeš nutně potřebovat,že nezaberou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

ano, jak praví tom004 a štamgast… a dodávám, že antibiotika je nutné dobrat i po odeznění hlavních příznaků nemoci dle instrukcí lékaře (i když je ti lépe, vyléčený nejsi).

Doplňuji:
A na posilovnu zatím zapomeň a nechej „veškerou sílu těla pro potřeby imunitního systému“…

Antibiotika už zdaleka nejsou tak mocnou zbraní lékařů proti mikroorganismům, protože i MO se díky nim stávájí (laicky řečeno) silnějšími a množí se případy rezistence MO vůči ATB (např. celá skupina ATB už ti příště nemusí zabrat). Konec výkladu.

Prostě je BurTon-e dober, prokážeš i nám ostatním službu.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

Přesně co říká tom. Já ještě dodám, že na 100% v sobě ještě virus máš, tak to dober a rozhodně nedělej fyzickou aktivitu, nemoc by ti mohla sednout na srdce, klouby atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Já se nemůžu stát nic, ale přivodíš problém sám sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Koukals na hvězdnou bránu, jak tam byli ty replikátoři, Jack O´Niel do nich pálil hlava nehlava a velkou část jich zabil, jenomže po čase se replikátoři přizpůsobili tomuhle typu zbrně a začali bejt vůči němu imunní, takže SG1 musela najít nějakou silnější zbraň, něco co je zničí všechny najednou, aby už se na ni nestihli adaptovat?

Tak tohle je přesně ta situace, máš v těle replikátory a musíš teď polykat SG1. Když je přestaneš brát ještě před tím, než je odrovnáš všechny, tak ty co zůstanou se stihnou přizpůsobit na ten tvůj lék a příště bude potřeba nasadit mnohem těžší kalibr.

A hlavně žer hodně ovoce a zeleniny když seš teď nemocnej, jinak budeš mít goa'uldy (červíky).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Virus nevirus. Antibiotika na viry nezabírají!!
Antibiotika se nasazují na bakteriologické infenkce. V tvém poříppadě bylo nasazeno antibiotikum na angínu !!

Jde o to bakterie angíny v těle zcela zničit ( zejména ty co přišly do styku s antibiotikem). To se právě zajištuje dostatečnou dávkou antibiotika a dostatečně dlouhou dobou užívání.
Pokud se nezničí stanou se na příslušné antibiotikum rezistentní ( odolné).
A příště již antibiotikum není tak účinné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek