Rokio

Nevyžádaná pomoc je ublížení. Je i nevyžádaný dar známé osobě ublížením?

Pomoc je služba. Dar je dání zboží. Když někomu pomůžeme a daná osoba o naši pomoc nestojí, nejedná se o pomoc, nýbrž o ublížení.

Když ale známého potěšíme dárkem, který mu dáme nezištně a obdarovaný nemá narozeniny, svátek, ani není nějaká jiná významná příležitost k obdarovávání, jedná se ublížení, nebo platí, že by darovanému koni na zuby neměl hledět?

Nejlepší odpověď
briketka10

Jak může být nevyžádaný dar ublížením? To moje
logika nepobírá.
Darem obdaruješ pokaždé.
Jestli je nevyžádaný, tak jej daná osoba vyhodí, nebo
pošle dál / daruje někomu jinému / ale nebude se cítit
ublížená.

O té pomoci se dá trochu uvažovat.
Když pomůžeš zraněnému ještě mu víc ublížíš. Atd.

Další odpovědi
Drap

Nemusí být ublížením, ani dar nemusí být ublížením.

Klaproth

Tvoje logika opět dost pokulhává. Plodíš nesmyslné otázky na základě nepodložených závěrů. Nevyžádaná pomoc nemusí být ublížením! Přijedu k nehodě a nevyžádaně vytáhnu bezvědomého z hořícího auta, komu a jak tím ubližuju?

Emefej

Co to je nevyžádaná pomoc? Víš co o tom říká trestní zákoník v paragrafech 150 a 151? Další z tvých trolovacích otázek o ničem.

ivzez

Pomoc není služba, pomoc je pomoc.
Ovšem pomoc je pomoc pouze v okamžiku, kdy o ni někdo stojí.
(Neměli bychom vnucovat pomoc lidem, kteří o ni nestojí.)

Dar ani pomoc nejsou ublížením.

I o darech bychom měli přemýšlet. Ne každý musí o náš dar stát.
Obdobně i s dobrými skutky, na které se tu také ptáváš…

briketka10

Rokio
Vše co popisuješ jsou pitomosti!