Kubver

Na mé chalupě se dějí nepochopitelné věci. Měl by pro ně někdo vysvětlení?

Mam chalupu jezdim tam sam- ted uz s divnym pocitem. Obcas se tam deji nevysvetlitelne veci. Rozsviceji se svetla v noci, zapne se televize, nekdo v noci hodne hlasite zaboucha na dvere pokoje. Nebo neco jako vykriky. Trochu jsem zacal vahat jestli nejsem namesicny, ale asi 2× se to stalo i pres den a reagovali stekotem mi psi. Chalupu obcas pujcuji. O tomto se nikomu nezminuji – nechci vypadat jako blazen. Presto tak jednomu z 10 lidi se tam take neco deje. Naposledy manzelskemu paru s ditetem. Pri odjezdu se stydlive zeptali, jestli se nekdo pred nima o necem nezminoval. Pak z nich vypadlo, ze v noci slyseli zretelne kroky v prizemi a nasledne vrznout dvere. Pak jim nekdo zabouchal na dvere, kdyz se dalsi noc prestehovali spolecne do podkrovi, zas se zapnula televize v prizemi. Odjeli o 2 dny drive. 3 mesice zpatky mi dekoval mlady par do emailu za krasny vikend na strasidelne chalupe – vic se nerozepisoval, nevim, co tim mysleli. Muze mi nekdo realne bez vtipku vysvetlit, co se to deje? Zadne spatne pocity v chalupe nemam. Je stara asi 200 let na samote. Porad mi to vrta hlavou a nevim, koho se na to seriozne zeptat. Dostat logickou odpoved, ne zadnou lacinou ducharskou. Nektere veci si dokazu obhajit, treba te televize, nevim. Neco v ni treba sepne a ona zacne hrat. Ale co to bouchani na dvere nebo rozsvicena svetla? A navic se to nestava jen mne. A ti psi? Fena si obcas sedne cumakem do rohu a treba hodinu bez hnuti tam zira. Dekuji a jeste jednou prosim seriozne. At nemusim litovat, ze jsem sem napsal. Ps: pro hnidopicha. dal jsem to do rubriky zabava a ostatni. Nevedel jsem kam jinam. Bohuzel to neni vtip! I tak jsem tu odpoved nenasel.

Nejlepší odpověď
Kepler

Koukám, že tvůj příspěvek je v kategorii „zábava“. Tak jo, doopravdy ses snažil, ale moc originální to není.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Osobně na duchy nevěřím. Ale uznávám – jsou věci mezi nebem a zemí …
Jinak, TV s může, pokud je programovatelná, spínat sama (nepíšeš jaký typ). Dveře a okna mohou být zavírány a otevírány průvanem, pokud nemají spolehlivé zámky, nebo se dobře neztavřou. Zvuky z půdy a dřevěných konstrukcí vznikají vysycháním a „pracováním“ dřeva při změnách teploty a topení. (U mne v dřevěné chatě běžné). Dále v trámech (hlavně půdy) mohou být dřevokazné larvy tesaříka. Divil by jsi se, jaký dovedou v noci dělat „kravál“.
Světlo mohl někdo zapomenout vypnout když šel třeba na WC v polospánku a pak si to už nepamatoval.
Psi jsou kolikrát divní, mají své chvilky, kdy nevíš o co jim jde. (Máme jich 7).
Další už mne nenapadá. Tolik to „seriozně“.
Pak už asi pouze ten „poltergaist“, nebo jak se mu říká. 🙂

Altair-AC

Dej tam kamery

bububabu

Chceš logické vysvětlení a ne duchařinu nebo nedej Bože víru? Tak to asi nepůjde protože tohle je ze světa duchů a Boha. Bud tě duchové straší z důvodu že někomu ubližuješ, nebo že v tom domě se kdysi něco nedobrého stalo, nebo tam někdo vyvolával duchy a nebo se máš probudit k duchovnímu životu a přestat hřešit.
Dům i ty potřebuješ očistit a očistí jenom víra a katolický kněz, modlitba a vysvěcení domu. Tak to prostě je a jiné cesty není!
Co se týče té televize, tak ani to nelze obhájit jako něco normálního, tak jak tvrdíš! Televize se NIKDY sama od sebe nezapne!
Doporučuji ti vyhledej si odpověd na této stránce, popřípadě se tam zeptej. Hodně štěstí.
http://www.vi­ra.cz/Otazky/

zjentek

Tohle je úplně normální paranormální aktivita-

https://www.go­ogle.cz/search?q=pa­ramorm%C3%A1ln%C3­%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=y0DTWfy­oL67i8AfRnJ6gAw

Ještě předtím, než bych začal rozebírat a zkoumat chalupu, šel bych svorně se všema těma lidma z příběhu někam na rozbor mozku.

K doplnění: za seriozní a logickou odpověď zde bude považováno pouze to, co chceš slyšet ;)

Admin2

Zkuste se podívat na podobnou otázku.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bezne-zvuky-a-pohyby-nebo-byvali-sousede

Poltergeist
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vedel-by-nekdo-8
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-co-nebo-kdo-je-poltergeist
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-v-dome-sviti-vsechny-mobily

da ny

Nechte vyčistit prostory (každý kout v místnostech).
Pravděpodobně tam bede minimálně jeden duch. Jedná se o starý dům a některý z majitelů neodešel/i tam, kam patří. …
Nedejte na posměváčky, výlevy o bujné fantazii či choré mysli a „Tomáše“, Člověk – skeptik nevěří, dokud se s něčím takovým sám nesetká…
Zkuste vyhledat nějakého ověřeného mistra reiki (ne podvodníka), pomůže Vám s vyčištěním prostor. Umí též odeslat „zbloudilé duše“ kam patří (umí to také farářI, ale ti to děávají během pohřbu). Případně poradí další kroky.

https://lasky­plnysvet.cz/stes­ti/ocista-prostoru-vymitani-duchu-v-praxi/
Máme u nás skupinu odborníků, údajně i na ty nejúpornější (několikrát v TV), mnoiha lidem pomohli. Nemohu najít časopis s kontaktem na ně (možná jsem o něj přišla při stěhování). Pomáhají i mimo ČR.
V jedné naší LDN „jen“ rozsvěcují, zhasínají a jezdí výtahem a stálý lékař už jim dal jména …:-D.

Poltergeist by dělal asi větší neplechu a škody…
http://epocha­plus.cz/tag/pol­tergeist/
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Poltergeist

bflmpsvz2

Jestli chcete seriózní odpověď, nezbude než to nějak zdokumentovat, alespoň zvukem, když ne obrazem. Jinak vás půlka lidí bude posílat k psychiatrovi a druhá půlka vám bude s vážnou tváří tvrdit, že u vás prostě straší, normálka.

Emefej

To se občas stává, obvykle to bývá z přepracování. Dobrý psychiatr ti pomůže.

Kelt

Všechno se dá vysvětlit, problémem je to, že člověk má své představy a názory a nic jiného nepřipouští. Zjisti si historii domu, jací lidé tam bydleli a jak žili, zemřeli. Zavolej si kněze nebo psychotronika a proměř si místa, kde je to neobvyklé. A nakonec otázka na tebe. Neublížil jsi někomu nějak. Možná tě někdo proklel. Ale to by se mstil duch jenom tobě a ne i těm manželům. Třeba máte něco společného. Rád si takové příběhy přečtu, takže jim věřím. Jsou věci mezi nebem a zemí.

Mc Merkurion

… tohle se mi stává taky a často tyto jevy vidím, a vždy to pro mne znamená, že jsem to s tím chlastem přehnal …

Petr87

No a po tom zaklepání nebo zabouchání na dveře, je za nima někdo?

Smackdown

Taky mám za sebou nevysvětlitelné,a hardcore zajímavé,hele neumřel někdo v té chatě?někdo kdo to místo miloval a nikdy by odtamtud neodešel?jediné vysvětlení dosáhneš tak že tam pošleš někoho na dovolenou co věří jen očividně.

autacek

Nazývá se to poltergeist

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Poltergeist

Setkal jsem se s tím též, ale nereagují na to všichni jedinci stejně.

klob1

Jsem nevěřící, i když každý člověk se obrátí v životě k bohu ani o tom neví. I ty, co tvrdí, že nevěří, tak v postatě věří. Když onemocní nebo je na dně, tak se vždy obrátí k Bohu.
Pokusil jsem se o důkaz a ten se stal. Bůh nebo třeba to může být můj děda, který umřel. Ale něco mě vedlo. Nesmíme svého Boha pokoušet. On je takový, jací jsou lidé. Proto si říkáme, že Bůh nemůže být, když se něco děje. Ale on za to, co lidé činí, nemůže, může jen za to, co ovlivní. Kolikrát si řekneme, Bůh zaplať.
No, a s tím, nám se stalo to, umřela babička za 14 dní děda a rok na to táta. Táta, když umřel, tak se přišel rozloučit, bohužel se pak děli věci, začali v tu přesnou hodinu jeho smrti, šustit igel. pytlíky, ale pytlíky nikde. Kamarádka mamky, říkala, že půjde za ním a skutečně za 14dní umřela. Ten den, co jsme se dozvěděli, že táta umře, l hned jsme jeli to říci jeho bratranci, protože ho osobně neznáme, tak maličko hledali, ale když nám otevřel, byl to kousek k brance od dveří a to nikdy jsme se neviděli, tak řekl, nic neříkejte, já to vím, Pepík, byl tu u mě v noci, štrachal a řekl mi, že umřel. Nikdo o tom nevěděl a jeli jsme mu to říci jako prvnímu člověku. Pak, přišla kamarádka mamky, a TV začala asi 1minutu zrně a ona řekla, on je tady a říká, že zase drbou, ostatním sousedům TV šla. Začali jsme hrát s kamarádem na kytary, a začalo blikat světlo, on vždy nadával,aby jsme nedělali rámus, jinde na tom samém připojení světla neblikala. 3li jsme dát Parte jedné známé, co se také dost znali. A ona řekla, že s ní byl rozloučit, že ho viděla nastupovat právě ten den, co umřel do autobusu, ale v autobusu, kde sedávali vůbec nebyl. Pak, když soused,(velice študovaný a člověk by řekl, že by ničemu nevěřil), tak jsme mu říkali, že asi blázníme a on řekl, že se mu něco podobného stalo s jeho babičkou. A že, táta, nám chce velice něco závažného sdělit. A měli bychom spojit s ním. Jenže nic, pak po pohřbu to se zmírnilo, když mamka má narozeniny, tak ji táta přijde navštívit. Já, když hraji, tak cítím, že je za mnou a poslouchá.
Jinak v Letohradu, v jedné ulici za úplňku brečí děti. Domy jsou postavené na dětském hřbitově. U nás je Sirotčí pole, nebo tzv. Panské. Jeden Pán daroval pole sirotkům, jenže jim ho zabavili a od té doby, když to pole sekají, tak začne pršet. Je to pláč těch sirotků.
Ještě u nás praděda prodal babičce koně, ona ho vyhnala do dřevníku, jenže to došlo tak, že se oběsil. Od té doby tam nikdo nebydlel, zchátralo to vše, protože tam v noci světélkují místa a jsou prapodivné zvuky.
Moje babička udělala prokletí a skutečně se to pak dělo i jí jednou prokleli a pak mamka těžce onemocněla, mi se nemohlo dařit, ale jedna paní v HK mě toho zbavila snad.
Jeden čas jsme vyvolávali duchy u sousedky, Jmenovala se Sára, ten duch a řekla, že jí zabili tragicky, prý ji holka uvidí ve snu. A nebude to zlé. Jenže holka měla velký strach, tak jí máma dala prášky na spaní. Ta Sára přesně věděla, co dostanu z písemky již dopředu. A vše co říkala, tak se splnilo. Mohlo to být podvědomí, ale co děje, které skutečně nemůžeme ovlivnit samy?

A teď co ty? Zjistit, jestli se nestalo něco strašného tam, tragického, jak kdo umřel popř. Může tam být tzv. zbloudilá duše, kterou to místo drží. Někdy to místo může mít něco za sebou, nebo může mít skutečně nějaký důvod. Jen najít jaký. Zkus se přímo zeptat té chalupy, nebo stvoření, které tam je, proč to je a co s tím máte společného. A uvidíte, co se třeba dozvíte.
Jo, a tátu zabili v nemocnici. A přitomm když tam přišel s kyslíkovou bombičkou, stačilo dát kyslík a nepoštět na něho chladno z venku. Jenže to nikomu bohužel nic neříkalo, že člověk na kyslíku potřebuje kyslík.

čulda

na chalupě mých známých se dělo něco podobného – konkrétně kroky po schodech do sklepá, vrzání schodů a klepání na dveře pokoje. Stávalo se to i hostům. Pak dali barák vysvětit knězem a byl klid. Toto píšu jako přesvědčený ateista – ale prý je to pravda, tak nevím. V baráku prý bydlel ve středověku nějaký léčitel, či čaroděj…

Vrátný

Podle mého tam máš Bezdomovce. Já bych ho potřeboval. Ve sklepě na chalupě mám plno domácího vína a i něco k snědku by se našlo. A když bych tam nebyl tak by pracoval, zryl zahradu a uklidil. A když bych přijel na chalupu tak by se schoval aby ho nikdo neviděl.

douda

Dobrý den,
měl bych velice dobré vyvětlení, mám doma po dědovi starou flintu,brokovnici, kterou si vezmu s sebou a tři dny a tři noci tam budu za svačinu a pití vartovat a věřte,že budeme mít náhle jasno.

Zn.:tutovka

Zdroj: douda@mail.de

tobby

Většinou to bývají myši (ten pes), v noci možná i kuna. TV – omylem stisknutý ovladač (i psem). Jinak doporučuji prášky na spaní, abyste neměl tak divoké sny.

Kouďák

Dobrý den
„Neboť jsou to duchové démonů, kteří dělají divy“ Zjevení 16:14 KJV. Odpověď hledejte v Božím Slově. Bibli. Někdo výše psal, že máte vyhledat katolického kněze. Dejte si velký pozor, koho požádáte o pomoc. Aby jste se nezapletl do nějakých okultností. Před tím Bůh důrazně varuje! Katolická církev nikdy nebyla křesťanská a tzv. exorcismus je vyhánění ďábla ďáblem. Vám ve Vaši situaci pomůžou jen upřímné modlitby a půst. Pěkný den, Martin