Heřman

Proč v domě svítí všechny mobily.

Delší dobu u nás každý večer se rozsvítí (displej) všech mobilů v domě a trvá to asi 2 hodiny než zasnou, čím to je způsobený že svítí. | Když jednou byla u nás kamarádka která měla dotykový mobil tak se jí taky rozsvítil, tak co to dělá.
Doplňuji:
Mobil Sony Ericsson G502 mě svítí už od docela velké bouřky která byla na přelomu noci z 5.srpna na 6.srpna. Může bouřka (blesky) mě nějak poškodit mobil.

Nejlepší odpověď
Mapel

Teď je otázka zda je to vždy ve stejný čas, nebo různě večer. Nejpravděpodobnější je, že v okolí je nějaký radioamatér a nemá dobře odfiltrovaný výstup. Potom mobilní telefony reagují na vyzařované harmonické kmitočty, které probudí mobil a ten čeká na příchozí hovor, kterého se nedočká.
Doplňuji:
Bouřka vytváří silné elektromagnetické pole a může dojít k poškození jakékoliv elektroniky. Další možností je vlit digitálního televizního signálu, když dojde k jeho rušení (kostičkování televize). V tomto případě také dochází k tvorbě dalších harmonických. Jsou na to náchylné zejména inteligentní telefony. Chce to vypozorovat, zda se rozsvěcejí jen inteligentní nebo všechny telefony. Pokud se bude jednat pouze o inteligentní telefonů, tak to je s největší pravděpodobností televizní digitální signál, zejména právě při stmívání.

Další odpovědi
mosoj

To žiješ v pěkně velkým elektromagnetickém smogu !!!!

beer

Tipuji to na nějaké lokální rušení (vyzařování).
Doplňuji:
Pokud ti mobil celou dobu (dnes je 8.8.) nepřetržitě svítí i jinde, trvalé osvětlení nemáš zapnuto (úsporný režim vypnut), tak s tím zajdi do servisu a tam jim vše popiš jako zde.

led

Myslím, že k tomu môže prísť ak máte blízko (možno na streche) retlansačnú buňku – vysielač mobilného signálu (to sú tie antény so zvislými valcami na obrázku pod parabolou)
http://sparxxx­.szm.com/pages/Si­ete.html

anonym

To bude poltergeist

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pol­tergeist