Valky

Nevíte prosím, kde u nás zakoupit Tarhonyu? (Praha)

Doplňuji:
Ale já chci Tarhonyu a né obrovské „noky“… představovala jsem si to jako opravdu těstovinovou rýžičku… Né hrudky :o)

Nejlepší odpověď
baghira

Na nějakém e-shopu určitě
http://eshop.pro­vita.cz/testo­viny-tarhona-bezv-400g-cessi/d-71118/

Ale proč kupovat, když příprava je docela primitivní? Cca půl kila mouky, dvě vejce a uděláš tuhé těsto. Síto na tarhoňu asi nemáš, tak nastrouháš hrubým struhadlem na suchý plech. Dáš do trouby a pozvolna pečeš, dokud nevyschne a nezačne zlátnout. A je to, tarhonya jak z magyarské puszty :)
K tomu perkelt ze selete a hned začnete mít pocit, že vám patří všechno od Oravy po Szeged :D

Další odpovědi
hanulka11

udělej si domáci je 100× lepší a máš ji za chvíli.
1 kg polohrubé mouky, 5 velkých vajec
Těsto dej v mikrotenu na 1 h do ledničky. Potom se ustrouhá nahrubo nebo protlačuje sítem na halušky usušíš na vále nebo velkém platě a je hotovo.

salsa verde

v globusu a taky v kauflandu a albertu. Musíš hledat protože personál někdy tápe-buď to naskládájí k rýži, nebo k těstovinám, někdy k polévkovým nudlím, krutonům atp