štamgast

Neví někdo důvod toho, že se těsně nad vodní nádrží Kružberk musel vystavět ještě Slezská Harta?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Výstavba údolní nádrže na Moravici u obce Slezská Harta byla realizována na základě úvah o nutnosti posílení níže ležícího vodárenského zdroje Kružberk. Postupně byl účel nádrže rozšířen i o příznivé ovlivnění jakosti surové vody pro vodárenské účely, nadlepšení průtoků na Moravici, Opavě i Odře, umožnění odběrů vody pro průmysl a o využití vodní energie. O stavbu se jako generální dodavatel postarala společnost Ingstav Brno, závod 07 Opava. .....dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.slezska-harta.cz/o-prehrade/