annas

Neví-li člověk kudy kam, ocitá se na dně, hledá perly, protože má hlavu/mysl v oblacích. Poradíte, jak se z toho dostat?

Staré moudrosti v jiném kontextu.

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/photos/mo%C5%99e-shell-%C5%A1keble-oce%C3%A1n-1162744/

Odpovědi
Drap

Vzít rozum do hrsti a určit si přesný cíl a za tím jít.

elkon

Člověk, který je na dně, určitě nemá hlavu v oblacích. Člověk, který má „hlavu v oblacích“, si myslí, že je vše snadné, jednoduché a že nic není problém.

anonym

Mít cíl něco dokázat, jedině tak se z toho člověk dostane.

Kelt

Hlava je v oblacích, ale nohy zůstávají pevně na zemi. I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem a co není v hlavě, musí být v nohách. No je třeba se odrazit ode dna a jednat, jít, nezůstávat na místě. Perly v oblacích stejně jako perly v trávě může být odraz světla.

zjentek

Ann, přece perly hledá, protože sklíčený má hlavu sklopenou. A i když hlava sklopená, mysl může být v oblacích.

Pak by tedy platilo:
„Neví-li člověk kudy kam, ocitá se na dně, hledá perly, protože má mysl v oblacích.“

Ale i tak perly nenajde, protože v oblacích nejsou. Musí jít dále sklíčený, se sklopenou hlavou hledat dále po zemi. (;

(Omluva za drbnou úpravu.)

led

Život človeka je plný a aktív a rozporov… Aj keď si na dne a nič nemáš, máš pred sebou budúcnosť. Je len na tebe, ako s ňou naložíš.
Treba sa občas pozrieť aj okolo seba, zhodnotiť ako ďaleko sú žraloky a snažiť sa nájsť spôsob, ako sa bez ujmy na zdraví odraziť odo dna do bezpečných vôd.

Nassin

Vím jak se z toho dostat. Nečíst podobné nesmysly. Rád bych napsal krávoviny, ale byl bych smazán.

Byl jsem smazán, ale admin mi mou odpověď vrátil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Ad zjentek,

děkuji. Doplnila jsem, protože už někdo odpovídal na hlavu. Mysl je sice v hlavě, ale je to jasnější.

annas

Všechno je nadsázka, je na dně, perly se hledají na dně moře, když má hlavu v oblacích tak sní, ale může mít hlavu skloněnou, ale mysl v oblacích.

Záleží na tom, jak to kdo vidí. Je to spíš hříčka.