Danecek120

Nestihl jsem se sečíst při sčítání lidu 2021. Co se stane? Může z toho být velký problém?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě to berete jako zábavu, když jste otázku vložil do kategorie Zábava,

Proto netuším, když zaplatíte pokutu Kč 10.000, zda to pro vás bude opravdu zábava.

Další odpovědi
Dochy

Hrozí Ti pokuta. Odevzdej co nejdřív…

Převzal jsem listinný sčítací formulář, avšak (např. ze zdravotních důvodů) jsem ho nestihl odevzdat v termínu (tedy do 11. května 2021). Co mám dělat?
Vyplněný listinný sčítací formulář odešlete co nejdříve zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou jste od nás obdrželi, nebo odevzdejte na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Kontaktní místa se nacházejí na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Adresy kontaktních míst zjistíte na scitani.cz/kon­taktnimisto.
( https://www.sci­tani.cz/csu/sci­tani2021/faq# )

Arne1

Doufám, že náš stát konečně začne konat a těmto srandistům to osolí. Měli by to sázet exmplárně hlava nehlava.

Lgee

To bude velká zabava pokuta 10k

nyjono

Můžeš se zkusit zeptat na statistickém ůřadě.

https://www.czso.cz

tomovka

Hele ignoruj tyhle chytráky co tady říkají bububu 10k, měls na to myslet dřív atakdál. Nezapomeň že v česku máme všechno na háku, a prostě vem ten formulář, vyplň, do obálky a do schránky, a pokud formulář nemáš, tak zajdi na poštu která má to sčítací místo a požádej o něj, pošťačkám je to buřt, stejně jako ČSÚ. Ideálně obojí dnes, ale nebude vadit když zítra, sám sem tam dneska byl s tím samým a pošťačka to po mě hodila a nic neříkala. Stejně se zas bude řešit jak pošta zašantročila pár tisíc formulářů nebo takněco. A když to neuděláš, nejspíš se nic nestane, to jen tak straší aby jim to vyplnilo víc lidí, protože sami nedokážou přijít na to, jestli to má nějakej smysl. A pokud jo, nejspíš ti přijde výzva aby ses sečetl, a pokud ne, tak stejně se za to prej obvykle dává napomenutí. Vono to řeší obce, a těm když přijde že ses nesečet a maj to řešit tak budou valit oči že co sakra se po nich chce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Pochopil jsem, že včera večer u zpráv hodně lidem zatrnulo: doteď dělali haura („už vidím, jak mě tady v Horní Dolní najdou a budou mi dávat pokutu“) a najednou slyšeli od ředitele ČSÚ: „seznam nesečtených pošleme místně příslušným obecním úřadům, které zahájí přestupková řízení“