Kepler

Nespěje alkoholu pití od zpívání k blití?

Pamatuju doby, kdy si ochmelky a vínoznalci zazpívali spolu. Maximálně se hádali. Dnes si nešťastníci navzájem rozbíjejí držky nebo zdobí aleje. Někdo se ani neumí správně ožrat…

Odpovědi
ten který je

Znal jsem jednoho pána,který se šel jednou za rok ožrat a v závěru si zazpíval písničku,aby posléze usnul na stole.Při zpěvu plakal jak malý kluk.
Slušný to opilec.:-(
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HqrFfk_5O­HA&ab_channel=Tom%C3%A­1%C5%A1B%C5%99ich%C3%A1%­C4%8Dek

xiperio

Myslím že je to furt stejné. Akorát naše vnímání okolí se mění. Každý má tu opici jinou. Někdo se směje, někdo pláče, někdo se hádá, a někdo se chce hned s někým porvat a je agresivní.

aliendrone

Tak nějak je přirozené, že když se někdo zleje, tak napřed pěje a teprve PAK bleje. ;)

Jinak ale s tebou souhlasím, lidé se dnes již NEUMÍ spontánně od srdce bavit. Kdysi stačilo si jen vybrat „dobrou společnost“ (ani ta nejlepší tráva [natož chlast] nic nezmůže, pokud kolem tebe sedí samé „kyselé držky“).

Dnes polovina lidí při mecheché má zarytý nos v displeji mobilu a nepokrytě chatuje s nezúčastněnými (proč se vůbec zúčastňují pařby, když cítí takovou potřebu komunikovat s jinými/nepří­tomnými?) a druhá má mobil v pohotovosti, aby jim neunikl „zajímavý okamžiK“, který je nutné promptně zachytit foťákem a bleskově postnout na Instáč, FB aj. srajdy, kterými blbečkové žijí. To se pak nediv, že na takové slezině je sranda asi jako v márnici. :(

Hele, mám na to teorii, schválně co mi k ní napíšeš >

  1. Existuje jen nepatrný zlomek populace „přirozených bavičů“, tak max. do 5%, spíš méně. Však víš, jde o lidi, kteří tak nějak mají talent „dělat srandu“, empatičtí, zkrátka dokážou tě i urazit tak, že se tomu zasměješ. Pokud je ve společnosti někdo takový, je to výhra. Bohužel s ohledem na jejich „nedostatek“ a v konečném důsledku i „vytíženost“ (každý takové chce pro své vlastní akce) je jejich přítomnost řídká.
  2. Dále je tu asi ČTVRTINA lidí, kteří mají smysl pro srandu a jsou v tomto směru AKTIVNÍ (nebojí se a „jdou do toho“ i za cenu vlastního „ztrapnění“, dokáží dobře „nahrávat hlavnímu baviči“), i když sami o sobě bez pomoci okolí zkrátka nedokáží „rozpoutat masový smích“. Nicméně POKUD se takových sejde vícero, tak se navzájem „vyhecují“ a zábava se nakonec rozproudí, takže i BEZ „hlavního baviče“ z bodu 1 může být veselo.
  3. Ostatní (tedy cca 50–60%) – obvykle jen sedí, čumí a čekají „co ti druzí“. Zábavy se zúčastňují spíše jen pasivně, zasmějí se, VELMI zřídka sami něco přidají, ale to je tak maximum, co od nich můžeš očekávat.
  4. A na závěr vcelku nepříjemně VELKÁ skupina (můj odhad 10–20%) lidí, kteří srandu dokážou ZKAZIT (tzv. „kyselé držky“). Ti dokáží snad pohřbít i samotného boha srandy, jejich účast je pro každé mecheche doslova KATASTROFOU.

Takže pokud máš člověka typ 1 nebo VÍCERO typu 2 (alespoň 1/5 z celkového počtu lidí) při NEÚČASTI typu 4 (ve velké skupině lidí se jeden takový „ztratí“, ovšem kritické množstevní minimum pro skupinu je tak jedna „kyselá držka“ na 15+ lidí, spíš více, aby byli „přehlédnuti“), legrace může být. Proto je podle mne důležité „vyfiltrovat kyselé držky“ před každou akcí, bo jinak něco pořádat prostě POSTRÁDÁ smysl. Nepobavíš se a z akce se stane spíše „obchodní raut“, kde se navazují známosti/kontakty, falešně se „cení zuby“, vystavuje se na odiv kdo má co na sobě a za kolik, popřípadě v jaké káře dorazil, zkrátka k opravdové legraci světelné roky a jediné co z toho obvykle odneseš je jen hlavobol a pocit únavy.

KUPODIVU je nemálo takových, kteří si myslí, že právě tak to je zábavné a že „tak to má být“ a z pro mě nepochopitelného důvodu si v tom dokonce libují. NEBO to alespoň tvrdí. Já ale mám „trošku jiná“ kritéria (jako ostatně na většinu věcí ;) :D) a pokud mi v průběhu alespoň jednou pro samý smích „nechybí kyslík“, tak to je prdlajs zábava, no. :)

Podle mne je příčina potíží v tom, že se lidé ODNAUČILI bavit. Po příchodu TV se vše změnilo. (Nepočítám její začátky, i když tam jsou základy, nicméně 2 bolševické programy, kde se povětšinou dávaly úžasné pecky jako „Festival politické písně“ aj. klenoty zábavy ještě dávaly lidem šanci si hledat zábavu jinak.) Lidé se prostě NEUMÍ bavit proto, že jsou naučení PASIVNĚ dřepět a čekat, až jim někdo donese zábavu až pod nos. A s příchodem internetu (FB, Instagram, YT atd.) se to celé ještě UMOCNILO. Venkoncem čemu se divím, lidé už odvykli i „normálně myslet“, natož se pouštět do něčeho „tak sofistikovaného“, jako je ZÁBAVA. Však on se někdo najde, kdo jim zábavu přinese až pod nos, vysvětlí jim „co je srandovní“ a KDY se už mohou začít smát. A pro ty nejblbější se vždycky dá do seriálu (který má být komediální) vsunout ve správný okamžik aplaus, aby nemuseli VŮBEC přemýšlet. :(

¨Co si o tom myslíš ty bejku? ;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: tvoje klasifikace je pozoruhodně přesná. Já tedy k nejvzácnější sortě bavičů bohužel nepatřím, ale občas dokážu nějakým tím returnem rozesmát i toho srandistu nejvyššího. Taky vhodně a v pravý čas pronesený vtípek z vlastní srandotéky zabere. Sranda je vážná věc!