tomas405

Je vědomí nesmrtelné? Mohu se znovu narodit jako někdy jiný?

Než jsem se narodil, neexistoval jsem. Najednou tu z ničeho nic jsem, schopen vnímat svět. Až umřu, přestanu existovat. Stejně jako před narozením. Proč bych se tedy nemohl narodit znovu jako někdo jiný?

Nejlepší odpověď
annas

Podobné otázky najdete v archíivu. Vaše otázka souvisí s tím, zda věřít v reinkarnaci Vyberte si, co vás zajímá.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reinkarna­ce

Křesťansky duše, jinak „vědomí, neumírá, ale odchází do vesmíru, tak tvrdí vědci“

"Dva přední světoví vědci se domnívají, že našli odpověď na otázku, která trápí lidstvo už od počátků. Přišli totiž s teorií, která prý dokazuje, že lidská duše je nesmrtelná a po naší smrti odchází do vesmíru. Informace o ní publikují na své
stsránce.

Americký fyzik doktor Stuart Hameroff a britský matematik sir Roger Penrose ve své teorii tvrdí, že mozek je biologický počítač a lidské vědomí je program, který v tomto „počítači“ běží. A tento program neboli duše nepřestává fungovat ani po naší smrti." atd.

https://echo2­4.cz/a/wS6TV/­duse-neumira-ale-odchazi-do-vesmiru-

V některých odpovědích na otázky se dovíte, že již filosof Platon poukazoval na to, že když duše odejde z těla, usadí se za keříčkem a čeká = převětoovánío duší.
..
Pokud věříte, můžete se narodit jako někdo jiný, ale něco ve vás zůstane, co jako by se převzalo.

Třeba při déjà vu. Tehdy má člověk najednou í pocit , že už dříve něco viděl, prožil, slyšel. Někdo to považuje za známku převtělení, tedy minulého života.

Co člověk, to jiný názor, ale vidíte, že se vědcí snaží přijít lecčemu na kloub.

Další odpovědi
Schluker

A kdo rika, ze nemuzes? Mne se v techto otazkach libi, jak je to “vyresene” na Zemeplose od T. Pratchetta – po smrti kazdeho ceka to, v co veril. Jednoho reinkarnace, druheho peklo, tretiho nicota…

autacek

Ať již ano, nebo ne, pokud si nebudeš pamatovat co jsi byl dřív, je ti to celkem k ničemu.

Spíš vy mě zajímalo proč spoustu lidí mrhá svým životem a věří v něco, že pak bude líp, místo toho aby se snažili, aby jim bylo líp již teď.

Bobek 2

To máš jako s trojúhelníkem ABC. Máš ho v jednom sešitě, máš ho v druhém sešitě, máš ho v učebnici, pokaždé jiný, ale vždycky je to trohúhelník ABC. Pokud někomu jinému, kdo tu byl před tebou, kdo tu bude po tobě anebo klidně i někomu, kdo žije současně s tebou, budeš říkat JÁ, tak je to prostě tvoje definice a jakou si ji uděláš, takovou ji máš. S nesmrtelným vědomím to ale nemá nic společného.

Roman71

Správně..
Než jste se narodil, neexistoval jste a po smrti se vrátíte do stejného stavu neexistence, jako před narozením. Tak jak uvádí 1.Mojžíšova 3.kapitola 19.verš: „Jsi prach a do prachu se vrátíš.“. Každý další narozený člověk je naprostý originál, stejně to platí i u jednovaječných dvojčat. Nelze se tedy narodit znovu jako někdo jiný. Váš život je naprosto jedinečný a neopakovatelný.
Vaše vnímání toho, že existujete je velmi úzce spojeno s činností vašeho mozku. Pokud mozek přestane fungovat, vaše vědomí existence také přestane existovat. Když to přirovnám ke svíčce, která zhasne, plamen se nepřesune na jinou svíčku. Proces hoření skončil.

Sarrow

Za života můžeš přijít i o část vědomí, ale ta se nikde jinde neobjeví

hapiky

Roman71: Z prachu povstalo tělo. To se opět v prach navrátí.
Ježíš Kristus za nás umřel, abychom nezemřeli, ale měli život věčný. Nezemřít může jen vědomí, to zůstane, aby se naplnila Ježíšova proroctví!

zjentek

Bacha na pojmy. Není mrtvé, co není POHŘBENÉ!

Reezo

Věřil bych na reinkarnaci, kdyby byl stále stejný počet lidí, který by nemohl přesáhnout určité číslo. Každopádně populace stále narůstá což dokazuje to, že reinkarnace je pouze sen nějaké sekty. ( prostě by byl určitý počet duší ( vědomí ) které by se vracelo do novorozenců po smrti lidí. )

Vědomí sídlí v mozku a se smrtí mozku zaniká i vědomí, které se už nikdy nevrátí. Smrt je v podstatě něco jako věčný bezesný spánek.
Každopádně technologie nám může pomoci s přesunem vědomí ze smrtelného těla například do stroje, který je v podstatě nesmrtelný, ale tak daleko ještě bohužel nejsme. Technologie by mohla teoreticky oživit i mrtvé tělo.

To co nás tvoří jsou naše vzpomínky, naše zkušenosti, genetická výbava, výchova atd…

ROCKY 321

Myšlenka -informace je počátkem všeho ve všem, jako jediná tvořící cokoliv ..Naše planeta -vesmír a další základní systémy, jsou založeny na této myslící informaci ..jelikož ale při tvorbě myšlenky vzniká více myslících protistran jsme jako lidé v protiútocích jiných informací …lidské tělo ,jako živá hmota je počátkem vytvořena ,,aby v akci a reakci reagovala, a dotvářela se k dokonalosti v maximu ,kdy ani hmota v postupu nových stejnorodých informací, nebude umírat ..vědomí v každém člověku v současnosti je vlastně program jediné prvotní informace a ta zajištuje mu nesmrtelnost …řečeno z technického pohledu je pouze jeden střed s programy které ho zdokonalují ..v iluzi-informaci kdy určitý program myšlenky převádí na hmotu ,kterou pak pozorujeme ..smrt neexistuje .

Roman71

Hapiky, co takhle Kazatel 9.kapitola, verš 5: „Živí totiž vědí, že zemřou, ale mrtví nevědí vůbec nic..“ a 10.verš: „Cokoli můžeš dělat, dělej ze všech sil, protože v hrobě, kam odcházíš, není ani práce, ani plánování, ani poznání, ani moudrost.“

..a slyšel (respektive četl) jste už v Bibli o vzkříšení? Nebylo by zbytečné přivádět vzkříšením lidi opět k životu, kdyby žili po smrti někde jinde? Proč podle vás Ježíš křísil mrtvé a starozákonní proroci také?

hapiky

Roman71: Ať Vám tady napíši cokoliv, vždy budete oponovat, protože oddaně věříte tomu, co je dáno Svědky Jehovými. Pro mě žádná církev či sekta není vševědoucí, proto si svůj názor dokresluji podle svého vědomí a svědomí!

Roman71

Hapiky, promiňte, že se odvážím oponovat, ale to, co jsem vám napsal, vychází přímo z Bible. Samozřejmě, že žádné náboženské uskupení není vševědoucí a proto učíme to, co v Bibli je a ne domněnky církevních představitelů nebo výplody něčí fantazie.

Pokud chcete na něčem stavět, tak na Bibli (2.Timoteovi 3:16, 17), jinak budete věřit svým vlastním představám 😉