bolak

Není slůvko „prosím“ jenom manipulace?

Všimnul jsem si, že když něco po někom chci a on mi nechce vyhovět, tak většinou stačí několikrát poprosit a nakonec otočí. Není teda slůvko „prosím“ jenom manipulace netěžšího kalibru?

Nejlepší odpověď
briketka10

asi jó a spínání rukou, koukání očí nahoru, jako smutný pejsek co :D))

Další odpovědi
mosoj

Ne . Je to slušnost, zrovna tak jako poděkování.

Lukasy

Tak ne nadarmo se dětem řika, že když něco chtěji maji řict kouzelne slovičko.
Tak kdo nebude chtit tak nevyhovi ani tak, ale je pak těžši to odmitout. Takže je to manipulativni slovo, ale zas bez něho by to vyznělo nevychovaně.

anonym

pokud jsi dostatečně asertivní, tak i to prosím nepomůže.

aramah

Proto to slůvko je,má čarovnou moc a když ho řekne tříletej špunt není co řešit ,dostane i modré z nebe 🙂

manon

Jedno „prosím“ je vyhovění společenské normě.
Takové to „prosím, prosím, prosím“ či „prosím, prosím, smutně koukám“, to už je pokus o manipulaci. Druhá strana musí vědět, že přesto není její povinností vyhovět.

Ty děláš „prosím prosím“? Ty nespoléháš na svoji neodolatelnost? :)

bolak

manon: s mojí pletí? :))

manon

Vzhled není důležitý, nejkrásnější bytostí na webu můžeš být díky své krásné duši, když máš tedy to akné ještě ve svém věku :) I když vlastně co já vím, třeba jsi právě v pubertě :)

bolak

to je permanentní akné :) já si ho pěstuji pro vlastní potřebu

manon

Ty jsi takový malý mičurinec :) Ale za akné se stejně neschováš, tak velké nevypěstuješ :)

bolak

ne? a viděla si johna merricka,,, jakýho měl ťuťáka na čele?…

manon

Jo, tak tenhle film znám. (Pamatuji si z něj to podstatné – nevěděla jsem jméno člověka, co byl předlohou, dokonce si ani nepamatuji, jak vlastně vypadal Sloní muž, ale o lidech to vypovídalo hodně – to ve mne zůstalo).
Ale to se nepěstovalo, to se nějak namíchalo samo, tahle nemoc a deformace .

manon

Viděl jsi ten film?