B-Man

Není nějak protiprávní podhodnocovat v reklamách ostatní značky/firmy?

Nemusí mít povolení? I jen k tomu je vůbec zmiňovat? A hádám, že k tomuhle by Coca Cola svolení nedala: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GyY15Jkkg2A 🤣

Mimochodem, nevíte, jak stará je tato reklama? Působí na mě tak možná ještě z 90. let.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=JjHYcd8B-50

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli je to protiprávní nevím, ale říká se tomu negativní reklama, Rozhodně to fér není. Nečím podobným se vyznačovala u nás značka Huiday vůči Škodě, chvílemi to bylo na hraně. Nikdo by se neměl otírat o konkurenční značky. Nakonec se to obrátí proti nim. V některách značkách zkrátka chybo ajnštajnvé. Proto bych si Hyunadnai nikdy nekopil.

Další odpovědi
supersonny11

Nekalá soutěž v občanském zakoniku.. hrubě urážet jinou společnost jistě nemůžete

Mc Merkurion

… od jistý doby je to povolený … tahle je ještě slušná, jen si vzpomeň, jakou nenávistnou reklamu měl Hnujdé proti Škodovce, to bylo až za hranou …

Dochy

Vím že krátce po revoluci se u nás opírání do cizích značek zakázalo. Jaký je aktuální stav si nejsem jist. A každý stát to může mít ošetřené trochu jinak.

Pepa25

Pravidla nekalé soutěže se liší podle země i v čase … Obecně u nás v současnosti není možná klamavá reklama (vyvolá nebo je schopné vyvolat klamnou představu o nabízených výrobcích či službách) a zlehčování (rozšiřování takových údajů o poměrech, výkonech nebo výrobku jiného účastníka hospodářské soutěže, které jsou schopny mu přivodit újmu). Srovnávací reklama je za určitých podmínek je přípustná (jak naznačují i další odpovědi, pravidla se v tomto trochu zmírnila).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.