Avatar uživatele
Rokio

Není na mě Bůh naštvaný?

Nezlobí ho, že ho kritizuji, dávám mu návrhy a dopouštím se hereze?

A pokud naštvaný je, proč mě nepotrestá?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Aby Bůh někoho trestal, to už musí být několik pořádných hříšníků, aby poslal potopu, nebo zničil Sodomu a Gomoru. Nějaký Rokio, který vlastně neví, co je dobré a co špatné, neustále si na někoho a něco stěžuje, možná i obviní Boha, koketuje s peklem a jinými, ovšem jen v myšlenkách, protože není v žádné sektě a není schopen si vytvořit nějaký cíl a začít k němu směřovat, je pro Boha, který má na starosti celý Vesmír, na stejné úrovni jako mravenec, nebo virus.
Ale kdyby takový Rokio začal na něčem pracovat, třeba podnikal, nebo si hledal vztah, nebo se snažil v něčem vyniknout, určitě by Bůh pomohl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni naštvaný. On to má v popisu práce, odpouštět hříšníkům.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Bůh nedal člověku svobodnou vůli proto, aby mu musel stát za zády a trestat každou pochybnost či omyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Rokio, než někoho Bůh potrestá, dá mu příležitost(i) ho poznat a patřit mezi jeho lid tady na zemi. To že probíhá kazatelská činnost ve více než 240 zemích, je jasným důkazem toho, že chce, aby byli lidé zachráněni. Pamatuj si, že Bůh je láska. To, jak na to lidé reagují, je jejich vlastní rozhodnutí.

Jak jsem řekl, dává každému příležitost být nejen jeho přítelem, ale i žít pod jeho spravedlivou vládou – Božím královstvím potom, co bude ze země odstraněno všechno zlo, bezbožní a hříšníci vzdorující Boží vůli. Dal za všechno lidstvo výkupné, aby mohlo být osvobozeno od hříchu a nedokonalosti, a žít tak, jak bylo Jeho původním záměrem – věčně v ráji na zemi.

Budeš-li si k němu chtít najít cestu, pomůže ti. Zbytek už je na tobě :)

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek