Rokio

Není křesťanství hodně nespravedlivé náboženství?

Podle tohoto náboženství stačí jen požádat o odpuštění svých hříchů (rozhřešení) a křeštan je před Bohem čistý. Dále posmrtný život není moc ovlivněn činy křesťana, ale hlavní je to, jestli věří v Ježíše Krista a řídí se jeho přikázáními. Dále po smrti je rozhodnuto a už není možné nic změnit, což třeba v budhismu neplatí.

Naproti tomu většina jiných náboženství uznává zásadu, že člověk bude mít takový posmrtný život, jaké byly jeho skutky během celého jeho života a jsou obecně více spravedlivá.

Nejlepší odpověď
Kepler

Každé náboženství kladoucí svého Boha před člověka je nespravedlivé. Někdo by řekl dokonce, že je to blbost a nesmysl. Pro jistotu „boží zástupci na tomto světě“ slibují posmrtný život, peklo nebo ráj, aby masy mohly být lépe ovládány. Nemám nic proti náboženstvím, které jsou zaměřeny na kvalitu člověka v tomto životě, jako třeba Zen Buddhismus a další.

Další odpovědi
Edison

Ona jiná náboženství nejsou „více spravedlivá“. Jsou jen jinak nespravedlivá.

Henry1660

Ale za podmínek, že svého činu hluboce lituje a že jej již nikdy nevykoná.

Pak záleží na zdrojích a výkladech křesťanství z různých zdrojů – Bible, Starý, Nový zákon, Božská komedia a mnohá různá další teologická díla.

Víra sama o sobě tak špatná neni, to jsou jen lidé, stejně jako muslimové a jejich někdy chybné vkládání Koránu.