lavender

Nemůžu najít MALÝ techničák, můžu přesto na STK?

Zítra jdu na ST (auto stálo takže bohužel mám ji i propadlou), bohužel zároveň nemůžu najít malý techničák. Udělají mi to i bez něj? Jinak vše mám – kartičku na emise, velký techničák, pojistku, řidičák, informace o autě, lékárničku a další nesmyslný blbosti.

Bohužel to není známý a nemám s nimi zkušenosti.

Děkuji moc za odpovědi.

Odpovědi
cochee

Nóóó, to bych řekl, že dnes technická nebude, protože ORV („malý techničák“) po tobě budou chtít, viz Zdroj. Co se týká dalšího, mám dojem, že „kartička na emise“ už dneska k ničemu není, k technické musíš mít protokol o provedených emisních zkouškách (papír se zelenou šestiúhelníkovou značkou, která se od letoška už taky na RZ nelepí) ne starší 30 dnů, jinak ti termín příští STK stanoví na konec platnosti té emisní zkoušky. A ještě drobnost: pokud s tím autem pojedeš po vlastní ose a ne na podvalníku a chytnou tě „pomáhat a chránit,“ tak máš malinkatý problémek…

Zdroj: http://www.stk-ostrava.cz/technic­ke-prohlidky

papsik

pokud máte velkej techničák a auto je napsáno opravdu na vás, tak nejdřív zajděte na dopravní inspektorát at vám vydají osvědčení o registraci vozidla, jako důvod řekněte třeba ztrátu, stojí to asi stovku a oni vydají duplikát, jinak pochopitelně, auto bez STK nemá na silnici co dělat, takže zbytek je na vaší odvaze