jirka21kufr

Němčina – budoucí čas. Poradíte, které věty jsou správné?

Ahoj, potřeboval bych vědět, která z níže napsaných vět je správně napsaná.
Jak dlouho bude trvat ten koncert?

  1. Wie lange wird das Konzert dauern?
  2. Wie lange dauert das Konzert?

Děkuji

Doplňuji: Ta věta by se mohla přeložit: Za týden pojedu do Švýcarska.

Nejlepší odpověď
talka

quentos: to snad je obráceně-A je budoucí čas, B je přítomný čas

Další odpovědi
quentos

Gramaticky jsou správně obě dvě. A) je budoucí čas a B) je sice přítomný, ale pokud je jasný kontext, užívá se v NJ často namísto budoucího.
Ještě raději počkejte na zdatnějšího němčináře, vysvětlí to určitě lépe a podrobněji…

ivzez: a jo, dík za upozornění

ivzez

Quentos to vysvětluje správně (jenom prohodil variantu A/B).
Správně jsou oba způsoby.

Zeptáš-li se před koncertem:
„Wie lange dauert das Konzert?“,
bude jasné, že míníš budoucnost.
_____

Častěji se budoucnost vyjádří příslovečným určením času a sloveso použije
v čase přítomném (viz varianta B). Do češtiny se překládá časem budoucím.

Příklad:
In einer Woche fahre ich in die Schweiz.
_____

Přelož příklad do češtiny, abych viděla, jestli tomu rozumíš.
(Doplň otázku nebo piš dolů do diskuze.)

_______

Doplňuji:

Přeložil´s to správně.