Ganymede

Nemáte s tímto problémem zkušenosti?

Dobrý den, vím že tyhle dotazy tady nejsou moc „vítané“ ale chci se jenom podělit, protože je víkend a není to akutní, abych šla na pohotovost.
Posledních pár dnů mám trochu zimnici, červené jedno líčko oproti tomu druhému (náležela jsem na něm) a teplotu do 37,5. Nemam rýmu, nejsem nachlazená,nic mě nebolí, jenom mi byvá zima. Musím zdůraznit, že tato teplota a to s tím červeným a teplým lícem mi začíná odpoledne kolem 2 hodiny a večer cca po 8 a ráno je vše v pohodě. Zuby nebolí. Nevím, nechápu to. Fakt je ta levá strana líce teplejší, ale pak má normální teplotu, jak tento stav pomine. Zajímalo by mě, co to je? Zašla bych k lékaři i když mi to nepřijde vážné. Jenom moc nevím a nechápu to. Nějaké nápady? Děkuji a přeji pěknou sobotu :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Můžu jen obecně konstantovat, že vyšší teplota na ohraničeném místě je obrana organismu na nějakou místní infekci nebo zánět. Nemusí to být nic vážného, ale taky může. Ale nejsem lékař. Radši bych to nepodceňoval a po neděli zašel za ním. Pokud by se to akutně zhoršilo, tak hned.