ThomasJ

Nemáte zkušenosti s jednorázovou horečkou, která rychle odezněla?

Dobrý den, včera odpoledne jsem si naměřil teplotu 37.5, bez použití léků jsem měl večer jen 37.2, ale měl jsem zimnici. Ráno to vyšplhalo na 38.6, u toho byla nevolnost, bolest hlavy. Dal jsem si Paralen, zalezl do postele s tím, že se ještě prospím, po dvou hodinách jsem se vzbudil s teplotou 36.9, ale zato jsem byl úplně propocený, že by se povlečení a triko dalo ždímat, přitom při nemoci ani jinak se takhle nikdy nepotím. Žádné další příznaky jako rýma nebo bolest v krku nemám. Stále mám teplotu 36.9, ale cítím se trochu slabší a bolí mě hlava. Tento stav mám už po druhé s odstupem několika let, když marodím tak do 10 dnů jsem většinou ok. Jinak neměl jsem žádné fyzicky náročné aktivity.

Máte s tímto někdo zkušenosti? Nepřijde mi to normální.

Nejlepší odpověď
agentpv

Dělal jsem x let zdravotníka na dětských táborech a zažil spousty jednodenních horeček (jsou např. i 1 denní nevolnosti, průjmy …). Může to být dlouhodobá únava, užeh, úpal, dietní chyba, nedostatek tekutin, reakce např. na kousnutí hmyzem… občas z toho byla angína, většinou ale nic. Léčil jsem to 1 – 2 denním klidným režimem na marodce a pak zas dítě mohlo řádit. Pokud problémy přetrvají, zajděte si k lékaři.

Další odpovědi
ivzez

Mně nepřijde normální řešit zdravotní otázky s laiky v internetu.
Ani lékař by Vám přes internet neporadil nic jiného než návštěvu lékaře.
(Přes internet Vás nikdo nevyšetří.)

Edison

Ale vyšetří. Třeba já používám… různé věci. Od křišťálové koule, přes kyvadélko a lógr, po třeba kostičky a pařátky…