Avatar uživatele
annas

Nekončí mládí v okamžiku, v němž zjistíme, že už nepřevrátíme svět, ale radši překopeme zahrádku, i když někdy stěží?

Myslíte, že má Jan Sobotka pravdu?

  1. „Stáří má proti mládí jednu nevýhodu. Byť by bylo sebekrásnější, nelze na ně vzpomínat“.
  2. „Jak naložit se svým životem víme nejlépe dvakrát. V osmnácti a potom po nějakých šedesáti sedmdesáti letech“.

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/lopa­ta-poln%C3%AD-lopatku-kopat-za%C5%99%C3%AD­zen%C3%AD-575661/#comments

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? dudu, vagra, johana 56, Drap, wendyX, Kepler, independent, aliendrone před 2295 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Odpoveď byla označena jako užitečná

V pokročilejším věku je překopání zahrádky ten pravý relax, i když třeba sněží. Je více času na spojení příjemného s užitečným a převracení (alespoň zeminy)skutečností…
Starší vzpomínají na mládí, mladým mizí vzpomínky na dětství…

  • – – – – – – – – –

„Žhavost mládí nemá k spasení o nic dále než vlažnost stáří .“
F. Rochefoucald

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Obecně snad. U každého jednotlivce to může být jinak. Záleží zřejmě skutečně na tom, jak se sám člověk cítí a jestli si ještě dovede hrát. Znám i několik lidí kteří jsou sedmdesátníci a díky svému přístupu k životu jsou vlastně pořád malí kluci, vzhledem k jejich zábavám a aktivitám. A pokud se toto někomu daří je vlastně mladý do smrti, užívá si života.
A co se pana Sobotky týče, tak podle mne má bezesporu pravdu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Maturoval jsem v roce v němž se odehrává děj filmu Rebelové. Tehdy jsme na třídní nástěnce měli vyvěšen citát „Mládí je nemoc, ze které se denně uzdravujeme“. Tak nevím…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Asi jak pro koho. Někdo na to může pohlížet třeba tak, že má „vymalováno“ v okamžiku, kdy ho po výstupu do schodů bolí koleno/píchá u srdce či zkrátka jen nedoběhne vlak.

Vezmi si například samotného úžasného, skvělého a překrásného Aliendrona >>> při správném úhlu pohledu zjistíš, že s ohledem na věk je psychicky nevyzrálý, nedostatečně oduševnělý, často až infantilní. (všechno atributy spojené s mládím)

Takže co? FOREVER YOUNG !!! ;) :D :D :D :D :D :D ;)

ad 1 – souhlas, ad 2 – jak kdo, někdo to neví NIKDY!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jo, na tom něco bude. Kolikrát si říkám, kdyby to šlo: ještě jednou znovu a lépe!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MonkeyKing

I někteří mladí rádi okopávají zahrádku …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Kurňa, stále častěji se přistihuju, že na prahu důchodu jsem už začal dospívat. V září jsem stihnul poslední vlak z Prahy, místo toho, abych rozmnožil načatou opici v nočních podnicích. Pro někoho by to bylo na pováženou, já se už řídím kodexem valašského krále: neumři blbý!

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

MonkeyKing,

otázka zněl jinak, než jstse na ni odpověděl.

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ach, jo, moje překlepy.

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… člověk je tak starý, na kolik se cítí, staří a batolata toho mají mnoho společného (a to nemyslím jen pemprsky) , musíme na ně dávat pozor, jen jim nemůžeme naplácat … no, a s tím vzpomínáním je to taky zvláštní, jak může člověk vzpomínat, když už si toho moc nepamatuje … tento můj názor není myšlen nijak urážlivě … ve stáří si můžeme užívat všeho, čeho se nám v mládí nedostalo díky věku, ale je fakt, že třeba pivo a cigarety nám zakazovali rodiče a nyní doktor, takže je to prašť jako uhoď …

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Souhlas…
„Stáří je tyran, který pod trestem smrti zakazuje veškeré radosti mládí“

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Samozřejmě, věk je číslo. Záleží na tom, jak ale slouží zdraví.

Život začíná dětství, stsáří je jakýmsi návratem Napřed posloucháme rodiče, co můžem či nemůžeme dělat, ve stáří doktory.

Ale je pravda, že si někdy dopřejeme to,m co jsme v mládi nemohli, nebo naopak, už máloco postrřádáme.

Nejhorší je to, že čas je jako splačený kůň …

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jenže toho splašeného koně, někdy někdo (nebo on sám) zastaví, na čase je nejhorší, že on nikdy … toto si ale člověk v mládí neuvědomuje, času má dost, a jakmile si to začne uvědomovat, bývá již většinou pozdě …

před 2295 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek