Kepler

Neklepe si teď celý svět na čelo?

V době, kdy je u nás nejhorší situace na světě, praktičtí lékaři by rádi očkovali, ale nemají čím, ČR odmítla nákup schválené vakcíny ze SAE a místo toho šilhají po neschváleném a podezřelém Sputniku z Ruska. Tak to mi hlava nebere, co si o tom myslíte?
https://www.res­pekt.cz/agenda/ces­ko-odmitlo-nakup-vakciny-astrazeneca-od-spojenych-arabskych-emiratu?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=newsfe­ed&utm_conten­t=b2-video&utm_ter­m=position-12&utm_campaig­n=Respekt

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ta závislost na EU, a jak by potrestala neposlušnost (v podobě vlastní iniciativy v nákupech vakcíny) paralyzovala rozhodování v době, kdy to bylo potřeba. EU od začátku dělala z vakcíny politickou záležitost, např.kritizovala selhání dodávek firmy Astra-Zeneca jako britskou (a už nedodala, že je napůl švédská). Když jsme suverenitu odevzdali do Brusele, není se co divit. Svět má i bez nás máslo na hlavě, a je hloupé ohlížet se, „co by tomu řekli lidi“. Každý má svoje průšvihy, a Západ jich má požehnaně. Když už se v nich topí, ukazuje na nás nebo na jiné k odvrácení pozornosti. To je třeba Macronova taktika:doma stálý výjimečný stav, ale neustále se vměšuje do našich zemí. P.S. „Podezřelá a neschválená vakcína Sputnik V“ je příklad ideologické války Západ- Východ. Hodná vakcína vs. zlá vakcína.

Další odpovědi
elkon

Nečti bulvár. Kdyby byla vyrobená jinde, než v Indi, tak nebyl problém. Tak vznikají poplašné zprávy.

da ny

Vakcína Astra Zeneca, byla také hodnocená, jako nevhodná pro 65 +, někdy i 55+.
Pak zase, že by byla vhodná i pro děti. Nejprve si umanuli očkovat věkovou skupinu 80+ a další upřednostněné skupiny. Sputnik je velmi dobře hodnocen i světovými odborníky. Já na něj počkám :D, než na mne opět přijde řada (bez nežádané preference). Politika a odpor ke všemu ruskému/čínskému hraje v naší zemi a v Evropě zatím velkou roli. Bohužel. I cena vakcíny je rozhodující. Část lidí ve společnosti, se zase odmítavě staví ke všemu americkému……
Mně spíše mrzí skeptický přístup k úspěšné léčebné metodě, ze strany LK a SÚKL. Brměnští
lékaři se, ale nedají a jdou si úspěšně za svým. Doporučují lidem, ať to zkusí i na veterině,

aby jejich domácí léčba byla úspěšná a zůstala s lehkým průběhem. :)

Ještě jeden postřeh (mimo dnešní otázku). ;)
Zaměřila jsem se ve zdejších obchodech a obchůdcích, na DIA výrobky, sušenky a jiná kokína.
Mají téměř všude „prd a karafiát“ (Lidl jedny). V té naší přestavující se Bille, jsem také hledala marně. Ještě před Vánocemi něco měli. V nových regálech nic není, jen málo bezlepkového zboží.

Midoc

Vakcína od Astra Zeneca není dobrá.
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/svedsko-francie-vakcina-vedlejsi-ucinky-astrazeneca-nemecko-ockovani.A210215_185­449_zahranicni_jhr

JežíšKristus

Tak vláda nechce ani ty testy od českých vědců. Přitom je o ně zájem v xy zahraničních státech. O SAE ani nemluvě.

Fakt, lidem by se měla dát na základě zákona podepsat čestná prohlášení s vyplněním strany, kterou volili, a nechat tenhle bordel voliče ANO a ČSSD zaplatit.

ten který je

Situace se Sputnikem připomíná dobu,kdy komouši odmítali Coca Colu a tajně si ji přitom snažili pokoutně objednat.:-)))

plebs

Vakcínu A Z odmítla i Angela Merkelová z důvodů že jí je 66 let.

Pepa25

Vypadá to, že klíčové je to vyjádření Blatného, že „šlo o šarži, která nemá v EU povolení. Vakcíny musíme nakupovat tak, aby byla zajištěna bezpečnost“ – neboli to samé, co platí o Sputniku. Vakcín bude i díky EU dost, teď je spíš větší problém logistika očkování, která vázne ..

mrtvyhubar

Sputnik je podľa mňa veľmi dobrá vakcína. Okrem toho Rusko už požiadalo o schválenie v EU. Kamaráti lekári sami hovoria, že je to jedna z najlepších vakcín, ktorá má dokonca najmenej vedľajších účinkov. Nechápem tým hejtom okolo ruskej vakcíny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Vyšlo najevo, že k 2.3.2021 víc než čtvrtina dodaných vakcín ležela „někde“ nevyužitá, takže problém není v nedostatku vakcín …

ten který je

Jak tak koukám,tak Seznam.cz a idnes jsou proruské dezinformační a štvavé weby.Dnes píší o věcech o kterých psala jako první alternativní média.

JežíšKristus

Ametyst: A to, že česká vláda odmítá testy od českých vědců, za to může Brusel nebo Havel? Jste trapná.

Kepler

Elkon: Respekt není žádný bulvár. Že ta vakcína byla vyrobena v Indii, nehraje žádnou roli. Indie už dávno není banda otrhanců, mají technologie, o kterých se nám může jenom zdát.

Kepler

Ametyst: politika a Brusel s tím nemá co dělat. Maďarsko a Slovensko Sputnik používají.

paul1

Slovensko zatím nepoužívá, teď je na kontrole v Šarišských Michalianech a tam bude minimálně 2 týdny.

da ny

Maďaři jsou v EU stálí „rebelové“ a starají se hlavně o zájmy svých občanů :)
Naši zaspali v objednávkách (respirátory, roušky, vakcíny, testy) nebo to kupují z druhé, třetí ruky a i předražené. Dodávky slíbených vakcín jsou poloviční, za to u nás nikdo nemůže.
Putin není v EU (USA) oblíbencem (embargo), schvalování trvá 3 měsíce, ochota vázne… U nás to zatím vázne na SÚKL (Maďaři, Srbové i Slováci jsou pohotovější).

Ametyst

Politika a Brusel souvisí se vším. Nebudeme předstírat, že když EU selže, že se nic neděje, jen proto, že se o tom pisálkové moc nerozšiřují. Jednotlivé země musely po tom europrůšvihu konat, pokud chtějí politici jako Babiš ještě být lidem voleni. Totéž platí pro Slovensko, a Maďarsko (které je pro své samostatnější rozhodování v EU stále trestáno, viditelně už od roku 2015).

JežíšKristus

Ametyst: Europrůšvih, kdy EU měla vakcíny za razantně nižší cenu než USA a Izrael, a dnes mají země EU tolik vakcín, že je i darují ČR (viz dnešní zprávy)?
Maďarsko a Polsko nedodržují Smlouvu o fungování EU. To vám zřejmě nevadí, počítám, že lhářka jako vy smlouvy taky nedodržuje.