dust8

Někdo se přiváže za pas na konec jedné vrtule vrtulníku a ten vrtulník pak vzletne. Co by se s tím bláznem stalo?

Byl by rozdíl kdyby byl třeba přimo zavázan k jedné vrtuli a mezi tám kdyby byl třeba na pětimetrovém provazu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Mluvíš o vrtuli nebo o listu? Pokud by byl přivázán k listu, tak záleží i na velikosti vrtulníku. Malej vrtulník by se možná rozsypal dřív než ten člověk. U velkého vrtulníku by se možná rozsypali oba…

Další odpovědi
cochee

Nevyváženost té vrtule (za předpokladu, že by se dotyčný neurval) by způsobila nemožnost vzletu vrtulníku.

Edison

Fyzika, chlapče. Fyzika… Úhlová rychlost otáčení je konstatní, oběhová se zvyšuje s poloměrem otáčení. A pak už jen E = m * v2. Nebo třeba hybnost, síla a další veličiny…