paul1

Nechybí dnešní mládeži nějaký „kladný hrdina“?

Za mého mládí jsme měli jako vzor chování Old Shatterhanda či Old Surehanda, Vinnetoua, Rychlé šípy atd. Trochu to naše chování usměrňovalo. Jaké vzory má dnešní mládež? Netuším.

Nejlepší odpověď
Kelt

Ale neboj se. Taky má mládež své vzory, hrdiny. Jsou to zpěváci, herci, a když se zeptám, kdo to je, tak mne berou jako ignoranta a senilního starce. Ale je pravda, že ti dnešní hrdinové mají jiné hodnoty.

Další odpovědi
nyjono

Spíš si myslím, že dnešním dětem, kdy se formuje povaha, chybí dobrý příklad v rodině.
Dnes už se výchova moc neřeší a rodiče často nechávají dětem „vytvářet osobnost“.
Vinneotu, Old Shatterhand či Old Surehand jsou každé léto v TV a během roku i jiní.
Čte už málokdo. A podle toho vypadá i vyjadřování, slovní zásoba a pravopis ☹.

elkon

Myslím, že dnešní mladé nic takového nezajímá. Vlastně je nezajímá nic, než mobil. Některé možná ještě „skejt“. Pokud je nezajímají drogy.

Pepa25

Mají Kovyho a spol. 🙂
Desetitisíce dětí chodí do skautu, dělají sport, znalostní olympiády …
Vzor protřebují především v tom, jak zvládat možnosti světa: kdysi dávno mladé ohrožoval alkohol a cigarety, pak drogy, dnes jde o propadání on-line světu a hrám …

:((

Chtělo by to reálného hrdinu. Nějaký vzor, vůdce v politice.
V republice ale asi nemožné, těžko tam najít osobu, která by byla nějaká schopná, s dobrými vůdcovskými schopnostmi a které by byla pozitivním příkladem pro ostatní. Z řad prezidentů, premiérů nebo jiných představitelů republik mě za posledních pár desítek let nikdo nenapadá. Z žádných států. Možná tak Nelson Mandela pro obyvatele JAR.
Dnenší mládež, ale nejen ta, má vzory ve zpěvácích, herích, spotrovcích. A jdou jim příkladem. Taky i v požívání drog, nezřízeném životě, hrubém chování, v nově orientovaných liberálně společenských konvencích a vnímáním toho, co je správné, přehnaně liberálně humanitní společnost, úpadek tradic, vnímání vztahů a orientací a tisíc druhů pohlaví.

ivzez

Obávám se, že nechybí.
Řada (doufám, že ne většina) si vystačí s „Justiny Biebry“ nebo „youtubery“…