FlAsh_7

Jaký je Váš názor na počítačové hry?

Dle mého názoru nejsou počítačové hry dobré a je to ztráta času. Souhlasíte? Jaký je Váš názor?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne vždy. Pomocí některých počítačových her se třeba léčí některé oční vady.

Další odpovědi
aliendrone

Vcelku pozitivní. Ona není hra jako hra a není hraní jako hraní. Názor, že gamesky jsou jen na cvičení postřehumají jen nic neznající laici, kteří pořádnou hru neviděli ani v rychlíku, který jel v protisměru. :)

On každý asi zná minimálně Titan chess (z Windows Vista, 7), méně lidí zná strategie, adventury atd. Pokud jsou dobré, dokáží POŘÁDNĚ zavařit mozkové závity, bohužel takových je čím dál méně, trh se orientuje na průměrného tupce kvůli co nejvyšší prodejnosti, hry mého mládí (megapecky!!) by dnes propadly, protože by je hrálo (bylo schopno hrát) sotva 2–3% trhu, tudíž by byly PROPADÁKEM.

Další věc je online hraní s lidmi, to je dost podobné, jako karty v hospodě – akorát kecáš s kámoši přes TSko, dohadujete se „jak dál\jak na to“ a je fuk jestli hrajete CSko, WOWko – hrát s lidmi proti lidfem je ale asi nej. Tím nechci hanit singly, i ty můžou být super zážitek (rozhodně mnohonásobně větší, než kino či TV), jenže jak říkám – je jich čím dál méně.

Jediné co je na tom politováníhodné je, když si z toho někdo udělá PRÁCI – herní profíci podle mne jsou úchylové. ;) :D

Tw!st

Výhody: Cvičení jazyků (převážně angličtiny), cvičení reflexů, logického a strategického myšlení, orientace, relaxování, odpočinek, odreagování od reality, menší pravděpodobnost fyzického úrazu než při jiných aktivitách (za počítačem vás auto nesrazí).

Nevýhody: Kromě výše zmíněných výhod je to ztráta času, který by se dal použít efektivněji, nezdravé pro oči a záda, při častém hraní negativní vliv na psychiku a možnost závislosti.

Výsledek: Pokud to někoho baví, tak nevidím důvod proč by se tomu nemohl v rozumné míře věnovat.
Nedá se zase jednoznačně určit že je to ztráta času. To by se dalo říct o úplně všem co není práce. Je to koníček jako každý jiný.

Dochy

Nelze zobecňovat. (jinak bych řekl: „veskrze pozitivní“ 😉 )
Jeden pohled: Ztráta času, závislosti,
Druhý pohled: „bezbolestné“ seznámení se s výpočetní technikou, výuka (AJ komunikace, logika, přínos specializovaných her např. dopravní předpisy a fyzika dopravních prostředků u některých simulátorů apod…)

elkon

Jediné plus je u počítačových her a to je, že cvičí postřeh. Jinak závislost na hry dělá z mladých tupce, kteří kromě her nic neumí, protože nemají o nic jiného zájem, fyzicky jsou na tom bídně, protože nemají žádný pohyb. A jejich všeobecné znalosti jdou do kopru, protože je nic nezajímá.

nyjono

Jak které. Není hra jako hra.
Ty, které pomáhají rozvíjet např. logické myšlení nebo postřeh beru.
Jinak také – ztráta času.
Ale znám lidi, kteří mají stažené šachy a hrají je na PC, to proč ne.Přece jen to je královská hra.

anonym

Dá se s tím souhlasit jen částečně. A to proto že nelze házet všechny hry do jednoho pytle. Některé jsou nepochybně ztrátou času (typickým druhem jsou tzv idle click games, které staví na tom že ve hře nic neděláte a hra se hraje vlastně sama, vy jen sledujete jak rostou čísla a maximálně jednou za čas klepnete kamkoliv do displeje aby se hra ujistila, že jste ještě vůbec přítomni a má pokračovat v načítání čísel a zobrazování reklam – to je skutečně zoufalost a podobných idle blbin je především na mobilních telefonech strašně moc)

Tím ale negativní hodnocení končí, když si odmyslíme tyto pseudo hry které vlastně ani hrami nejsou a jsou zaměřené jen na tom abyste sledovali reklamu které se v nich průběžně objevuje, odkrýváme svět výrazně komplexnějších herních titulů. Válečných strategií, příběhových her s komplexními virtuálními světy a důskladně prokreslenými charaktery postav … tam už bych si netroufl být v hodnocení tak nekompromisní.

Některé opravdu kvalitní hry na kterých se pracovalo dlouhé roky v sobě často zahrnují komplexní zážitek (hudební, filmový, interaktivní .. vše dohromady), který vás dokáže zcela odtrhnout od reality (a kdo si občas od reality nepotřebuje odfrknout, že). S příchodem virtuální reality se forma této relaxace posouvá ještě na vyšší úroveň protože realitu můžete díky tomu prakticky zcela odstínit a ocitnout se v pečlivě zkonstruovaném virtuálním světě dle vlastního výběru (fantasy, scifi, krimi, cokoliv)

Rozhodně bych tento obor nezatracoval. Díky VR se poslední dobou rozvíjí opravdu velmi dynamicky a spíše to vypadá, že jednoho dne by mohl zcela pohltit dnešní film a pasivní sledování, protože interaktivní prožitek, je vždy mnohem intenzivnější, než takový, který pouze sledujete bez možnosti do něj jakkoliv zasáhnout.

quentos

Vážně je takovej problém napsat do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji se to snad ani jmenovat nemůže) OTÁZKU???

aliendrone

Alespoň vidíš PROČ se dnes nemůžou tržně chytat hry rozvíjející logiku, myšlení apod. záležitosti. ;) :)