hapiky

Je otázek nekonečné množství?

Každým dnem nebo každým okamžikem vznikají nové děje či situace, takže logicky vznikají i nové otázky. Když bychom ještě přidali ke každé nové situaci slovo kdyby, tak by nárůst možných otázek ještě geometricky narůstal, snad až do nekonečna.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Záleží na tom, o jaké otázky vám jde, zda jde o otázku v minulosti, přítomnosti či budoucnosti.

Zda jde o otázku, která je jedinečná a někdo ji vloží poprvé, nebo zda jde o podobnou otázku, kterou někdo vložil již dříve.

Vidíte to i zde na Odpovědích, kolik se jich opakuje. Ani některé vaše nejsou originální, pokud jde o použití opakovaného slova, tedy pdobné otázky.

Myslím, že většina otázek se opakuje do nekonečna.

Originálních, tedy jedinečných otázek, není nekonečné množství.
Samozřejmě dotazy jsou omezené časem a vývojem poznání.

Třeba v pravěku se neptali, co je to demokracie, my se ptáme na létání do vesmíru, pro další generaci to už nebude originální otázka.

Další odpovědi
anonym

Já myslím, že pokud se dožiju 99 let, tak se stihnu na vše zeptat. A proč zrovna 99ti? No vidíte? To je další otázka.

briketka10

Ano.

Ad hapiky
Ve Tvém příspěvku v Diskuzi máš pravdu :))

luckykubrt

Otázek může být opravdu nekonečno. Ale jen proto, že se mohou opakovat. Ne vždy je ale stejná odpověď. Je rozdíl, když se zeptám, kdo vyhraje titul v lize nebo Zlatého slavíka. Předpokládám, že letos to bude opět Karel Gott a Lucie Bílá. :D No v lize to může být ještě více týmů. Taky se můžeme ptát do nekonečna „proč“ a nemusíme na to získat odpověď. Pokud ale člověk nebude vědět a bude chtít vědět ptát se bude. Snad se v té „evoluci“ člověka nevrátíme zpět na stromy. 😉

Kelt

Určitě ne. V každém jazyce existuje několik tisíc slov. Sestavit otázku vyžaduje dodržení gramatických pravidel a hlavně otázka musí mít smysl po jazykové stránce. To, že někdy je otázka napsaná s chybami, je chybou tazatele. Takže vybíráme z určitého počtu slov a jejich součin ,případně kombinace, (protože záměnou dvou slov se obsah otázky nemění) dostáváme konečné číslo. Možná vysoké, ale nikdy ne nekonečné.

Tw!st

Není nekonečné množství, dá se to logicky odvodit od toho, kdyby jsi udělal všechny možné kombinace slov do věty, těch bude sice nepředstavitelně mnoho, ale ne nekonečno.

Shoehardt

Na každou otázku existuje více než jedna odpovědí. To znamená, že nemůže být nekonečné množství otázek, když odpovědí je ještě více.

gobls

Není a může být pouze za předpokladu, že vesmír se roztahuje do nekonečna (a případně bude existovat nekonečnou dobu). Jinak fyzikálně nic do nekonečna růst nemůže, a to ani informace. Navíc při vytváření otázek nemůžete překročit rychlost světla. V nekonečném prostoru lze teoreticky položit nekonečný počet otázek např. „Co se nachází na poloze x, y, z v čase t?“

zjentek

Dotazy jsou jako zadek- každý má jenom jeden ;)

MichaelOffic

Otázky vždycky byly a budou…ja mam otázku – proč tady někteří jedinci píšou nesmysly jen aby dostali body? :)

WinkieSluka

Podle mého názoru jo

CR chess2017

jak se máš ty nepekelný žroutoslave s mravenčími nohy a rohy s žirafy?

hapiky

Jelikož jich každým dnem přibývá stále větší množství, tak by jich snad mělo být nekonečné množství.