Lgee

Nařídí podle vás EU povinné očkování?

Drap- Neřikal si že má neomezené pravomoci a může cokoliv?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě ne, ale bude snažit o to, aby bylo „dobrovolně povinný“. Myslím tím, že například do práce si budou muset lidé, kteří se nenaočkovali, platit antigenní testy a tím je vlastně donutí k naočkování se.

Další odpovědi
marci1

Záleží na tom, jak se bude situace s covidem dále vyvíjet. Spíše ne. Prvním státem v Evropě, který nařídil povinné očkování ( už v únoru 2021) je Vatikán. 🙂
https://www.de­nik.cz/staty-eu/povinne-ockovani-evropa-cesko.html

Drap

Nenařídí, protože to podle současné legislativy neni možné, stále jsme suverení stát. Může však ostatní státy ovlivnit tak, aby to přijaly.

Reezo

Nevím no. Už se objevují mutace na které je vakcína krátká. Nechtěl bych do sebe něco, co není pořádně otestované.

Ametyst

Podle mne nenařídí, protože by se zodpovědnosti za vedlejší účinky nevyhnula. Pohodlnější je lidi buzerovat a naložit zodpovědnost na ně.

JežíšKristus

Nejdříve se podívejte, které záležitosti spadají do kompetence EU, to by mohlo pomoci 😉

Prostě já...

Spíš dobrovolně povinné

Neguš

Budou se snažit nařizovat(jako i v jiných případech)'A lidé se snad začnou ve větší míře uvědomovat,že to není pro jejich dobro ! A vůbec by mělo přibývat sebevědomí,že lidé mají v rukou velkou moc prosadit svoje zájmy.....

tvaruzekcz

Ne, ale já doufám, že EU povinné očkování svým členským státům doporučí. Očkování s sebou sice nese rizika, ale ta spojená s nákazou jsou výrazně vyšší.

elkon

Nenařídí, ale mohou k tomu přistoupit jednotlivé státy, když to bude nutné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Drap – nepsal si náhodou že má neomezené pravomoce?

Drap

EU je nepružný moloch. I kdyby, tak letos to zřejmě už nebude. EU to nestihne.

Lgee

Pokaždé píšeš něco jiného..
Psal si že má neomezené pravomoce a teď pišeš že na to kompetence nemá.

Drap

Neni to prav da. Nemá neomezené pravomoci, ale má celou řadu pák jak jednotlivé státy přesvědčit. Už se na EU a na OSN vykašli a najdi si nějaké rozumnější téma. Takovéto otázky i jakákoli odpověď ti nebude stejně k ničemu dobrá.

Lgee

No, ale psal si že má pravomoc ve všech oblastech které si vymyslí.