p-e-t

Nabíjení mobilu každý den?!

Když má mobil slabou baterii a musí se nabíjet každý den, neničí se tím nějak? (Ze by treba dlouho kvuli tomu nevydrzel?
Doplňuji:
Chci si koupit sony ericsson xperia x10 mini pro a ten se pry musi nabijet kazdy den. Nejde na nej koupit treba lepsi baterie?

Nejlepší odpověď
taranee1

Nokia se neničí
samsung se ničí
iPhone se neničí
vodafone se ničí

prostě jak který výrobce.

Další odpovědi
Alesh

A to jsi vyčetl kde? Ono záleží, jak ho budeš používat. Jestli od rána do večera na něm budeš pařit hry, non-stop telefonovat atd., tak pak baterii možná i za ten den vyšťavíš, ale jinak mi to přijde jako blbost.

casey

Baterie se nici, kdyz ji nabijis nevybitou, nebo skoncis nabijeni pred plnym nabitim.
Jestli nabijis prazdnou baterku a nabijes ji vzdy do plna, je to pro baterku to nejlepsi a nenici se tim.
Kazda baterka ma urcity pocet cyklu nabiti a vybiti. Samozrejme jestli musis nabijet denne, je jasne, ze drive baterka odejde.

151kbar151

Já mám LG GS290 a jelikož si furt pouštím písničky a hry a videa, tak musím nabíjet každý den. Ale místo baterky se mi kazí nabíječka.

Ravenne

Neničí se mobil, ale ta baterie. Znám pár lidí, kteří si mobil nabíjejí už tehdy, když je vybitý třeba jen do poloviny. Ti si pak novou baterii musí kupovat skoro každý půlrok, protože jim ta baterie vydrží sotva jeden den. Lepší baterie by se možná dala koupit, na to je dobré se zeptat přímo v prodejně, tam obvykle poradí (tedy alespoň tam, kde já kupuju věci k mobilu, jsou velmi ochotní).

Kukucz

K té xperii – rozhodně se nemusí nabíjet celý den, při běžném používání vydrží 2–3 dny, což je normální u telefonů a Androidem. Baterie, tedy v tomto případě spíš akumulátor, je zabudovaný a není uživatelsky vyměnitelný.
Všeobecně každodenním nabíjením se akumulátory rozhodně nijak neničí, tedy alespoň u Li-Ion a Li-Pol technologií. Škodí jim především přebíjení (což neovlivníte, protože je to záležitost nabíjecí elektroniky v mobilu) a dlouhodobým zanecháním akumulátoru ve zcela vybitém stavu. Také nabíjení při jiné než provozní teplotě není žádoucí.

DDarent

já mam v mobilu 1GHZ procesor a když něco posílam, tak tam jede Bluetooth 3.0, navíc sem pořád připojenej na WIFI a mam nastavenou nejvyžší svítivost na SuperAmoledu!!! To žere Fakt hodně!!!! to je jasný že i když mam Baterku s 1500 mAh, musim nabíjet každej 2. den!!! Navíc ho pořád používam.....

Radši kupte Sony ericsson xperia ARC......
x10 mini, je akorát drahá a bez výkonu.......

RomanP

Baterií jsou dva typy . LioN a LiPol. Jiné se již do mobilů nedávají. Rozdíl v nich je takový že Lipolka se může při výrobě vytvarovat do jakéhokoli tvaru a je lehčí. Obě dvě nemají paměťový efekt, tudíž je může uživatel nabíjet kdykoli . Co nemají ale rády je úplné vybití. Obě dvě žijí určitým počtem nabití v průměru to bývá 500 cyklů a pak jdou do kytek . Takže pokud nabíjíš mobil každý den tak již životnost baterie je u konce a je třeba koupit novou nejlépe značkovou . Na trhu je hodně baterií šmejd in china , mají někdy víc mAh než originál baterie ale věř že nevydrží víc jak půl roku. Mobil ti vydrží podle toho, jak se k němu chováš . Já mám zatím všechny předchozí typy mobilů stále funkční . Nejstarší co mám je Siemnes S10.
Nevěř recenzím . Já mám Nokii C5–03 u které se psalo že vydrží 2 – 3 dny běžného používání. Já ho používám každý den na kancelářské práce a nabíjím ho jednou za 7 dní

kocickaaa

neničí se…spíš bych ale koupila novou baterii.. normální doba je nabíjet tak po 3 dnech.. každý den to je divné..:)

baghira

Smiř se s tím, že baterka je spotřebák, který ti víc než dva roky nevydrží, a nabíjej jak potřebuješ. Pokud opečovávaná baterka vydrží o pár týdnů dýl než neopečovávaná – stojí ti to starání kvůli pár desítkám korun za to?