XB09

Poradíte, jak mám zapůsobit na mámu, aby mně koupila dotykový telefon? Více v popisu.

Dobrý den,

letos o Vánocích mi bude 14 let a jediný dárek který si přeju je dotykový telefon, přesněji iPhone SE (než začnete nadávat, jak je to předražené atd, prosím vás, aby jste se takových komentářů zdrželi, ano já vím že u Applu se platí hlavně za značku a je taková ta „luxusní“ předražená značka, ale mám prostě pro tenhle telefon své důvody..díky)
Jenomže když jsem to pověděla mámě, řekla že si myslí že jsem ještě na iPhone moc malá (Ha,ha,ha… z mé třídy ho má, mimochodem, sedm lidí.. ale kromě jednoho kluka to jsou všichni rozmazlení fracci, já nejsem ten typ který má bohaté rodiče a kteří mi splní vše co mi na očích vidí..) a taky si prý myslí že bych ho ztratila/rozbila… Myslím, že pro to má důvody (dvakrát už jsem dva telefony rozbila a jednu starou Nokii i ztratila) ale přijde mi to nespravedlivé, moje nejlepší kamarádka BUDE mít na Vánoce iPhone SE 128 GB (já chci 64, 128 mi přijde moc) a já jsem mámě slíbila že se budu učit, budu se slušně chovat a na telefon budu dávat největší pozor… ale ona mě prostě ignoruje… Prosímvás, co mám dělat? Mám každé ráno brzo vstávat a dělat jí snídani? Nebo každý den prosit? A jestli si říkáte, jestli bych ho vůbec využila, tak ano, využila, poněvadž chci hlavně TOČIT A FOTIT, stahovat hudbu a i jiné aplikace.

Původní neotázka
Koupě telefonu – prosím o radu

Upozornění
Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky

Nejlepší odpověď
cochee

No předražené… já si o předraženosti můžu myslet, co chci, pro tebe je ale důležité, co si o tom myslí matka (jelikož zřejmě bys chtěla, aby ti ten mobil kompletně zaplatila, nepíšeš ani slovo o tom, že by ses třeba chtěla finančně podílet z úspor, hm?), sama píšeš, že nemáte zrovna na rozhazování. Pokud jsi dva telefony rozkřápala a jeden ztratila (bude ti 14, odkdy máš svůj mobil, za jak dlouho jsi stihla odstřelit tři telefony?), tak se nediv, že v tebe má máti v tomto směru absolutní nedůvěru. Možná bys částečně důvěru získala, kdyby sis začla z kapesného nějakou tu kačku odkládat a vyhlásila, že si na ten Jabko spoříš sama, pak by máma možná za čas povolila.
A ještě k využití: točit a fotit – točit budiž, na focení jsou daleko lepší mobily, foťák tohoto modelu nemá stabilizaci obrazu a neumí fotit s málo světla, fotky mají šum. Stahovat hudbu… víš vůbec, že na Jabko si nestáhneš jen tak nějaké MP3, které se ti líbí, ale výhradně přes aplikaci Apple Tunes a tam se za všechno stáhnuté platí? Totéž v bleděmodrém platí o fotkách a videách, podíváš se na ně jen ty ve svém mobilu, nebo maximálně těch 7 rozmazlených fracků, pokud jim to pošleš – protože nikomu bez Jabka ty fotky ani videa nepošleš. Tak to prostě je. A stahování aplikací není využití telefonu – to je jen předpoklad, abys ho k něčemu využila. Mezi námi, taky aplikace se u Jabka vesměs platí, zadarmo jich není zdaleka tolik jak u Androidu.
Tož tak.

Další odpovědi
ivzez

Obecně:
Nikoho, kdo nechce něco udělat, nepřesvědčuj, aby to udělal.
Ono to ani (jak ráda děláš věci, které udělat nechceš?) nejde.

V tomto případě bych poradila neslibovat, že se budeš slušně chovat
a učit (obojí je tvoje povinnost), ale uč se (nos jenom dobré známky, pokud
se ti někdy něco nepodaří, co nejdříve si známku oprav).

Neslibuj, že budeš na nový telefon opatrná, ale prokaž, že už
na své věci opatrná jsi. Dávej si větší pozor, abys něco neztratila.

Když něco poškodíš, pokus se to sama opravit.
Pokud si např. něco roztrhneš, sama si to zašij apod.

Uvidí-li maminka, že se ke svým povinnostem (učení) a věcem
stavíš odpovědně, zvýšíš šanci, že telefon dostaneš.

A na ty snídaně zapomeň → mamince bude mnohem milejší,
když u tebe uvidí pečlivost, opatrnost a odpovědnost.

_________

Poznámka:

S přístupem „Ha ha ha“ a pocitem nespravedlivosti se nikam nedostaneš.
Není nespravedlivé, že někteří rodiče mají jiné názory, než tvoje maminka.

Altair-AC

Cochee to vystihl úplně geniálně .Ano ,iPhone je jen mobil ,který by bez toho znaku nic nebyl .Zaplatíš za něj hory peněz a ještě si musíš kupovat aplikace v něm ? tj paradox .Jestliže chceš využít peněz ,kup si třeba Xiaomi nebo Huawei:-)

Mc Merkurion

… prvně se uč, nauč se bejt nenáročná a vem za vděk co dostaneš >>> rozum asi nemáš, jinak by jsi nechtěla jabko …

bububabu

iPhone jde do šípku, slabá baterka, malý displej, žádné hry z Google Play. Nechtěla bych ho ani zadarmo! To máš už lepší tenhle:

https://www.al­za.cz/xiaomi-redmi-note-4-lte-32gb-black-levne-d4953604.htm?kam­pan=adpla_pro­dukty_Mobily_hig­h_c_1029214_1o4_XI129l_o­penbox&gclid=Cj­wKCAjw6szOBRA­FEiwAwzixBS7Jw2eC5P8x­4eljPnRzpeRsod­CEgS5p-Nf7zJ6p5jDU2Uz­j7aULrxoC6OEQAv­D_BwE