Thor841

Jaký mobil? Jaký OS?

Ahoj všem. Prosím o radu. Považuji se za pokročilého uživatele mobilních telefonů z důvodu toho, že jsem jich měl asi 30 . Hodně jsem jel na Androidech, iphonech a najednou jsem zažil šok. Dostal se mi do ruky Dell Venue PRO, telefon pěkný šikovný, ale bez CZ. Ale co bylo největší překvapení, tak OS Win7 Mango. Něco opravdu super, rychlí, nepadá, neseká se. Nedá se naprosto srovnat s Androidem. Proto mé kroky budou směřovat pravděpodobně k OS Win. Ale otázka je, jaký telefon? Koukal jsem po Nikii Lumii 900. Ale rád si nechám poradit. Rád bych display nejméně 4,3, slušný fotoaparát. Hlavně bude sloužit na net, filmy, hudbu atd..... Prostě takové multifunkční zařízení. Cena tak do 7 000 kč. + – nějaké ty drobné . Tak co by jste mi doporučili?
Díky za každý tip

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows Mobile Mango

Já určitě se přimluvím za Windows Phone (ne Windows Mobile, to je rozdíl, to bylo dřív a to nebyl moc dobrý systém zrovna, pamatuju na starou Omnii :-/).

Nokia Lumia 900 je určitě výborný mobil, ale někomu může vadit absence paměťových karet – možná by bylo lepší se podívat třeba na Nokia Lumia 820, která se na Alza dá koupit za 7300Kč i s poštovným. Má Windows Phone 8 (tedy nejnovější verzi), podporuje paměťové karty, má výborný foťák a velký displej a hlavně „železnou“ výdrž baterie. I ten výkon tam je lepší, jak u Lumie 900.

Jinak Nokia Lumia 900 je určitě výborná volba, koupí nic nezkazíte .-)

Obecně můžu řict, pokud chcete mobil na focení, tak jedině Nokii – používá Čočky od Carla Zeisse ve vyšších modelech a to dělá krásné fotky.

Další odpovědi
Orange

Windows Mobile Mango

Doplňuji:
Když ti Windows Phone vyhovouje, tak bych doporučil Lumii 820. Když se spokojíš s neoficiální distribucí, vejdeš se do limitu a je to podle mě super telefon. Parkrát jsem ho měl v ruce… Asi bych už nešel do staršího WP (7.5). Další možnost je HTC 8X, který také dost zlevnil, jde hlavně o to, jesli chceš povedené Nokia aplikace (navigace, pro focení atd). No a ještě můžeš kouknout na Samsung Ativ S, pokud se ti líbí jejich design. Stojí u nás 8 K a na německém Amazonu ho seženeš za 6,7 K.

Tibca1

Windows Mobile Mango

blesk26

Já minulý týden pořídil Ativ S a naprostá spokojenost … rychlé, neseká se, aplikací spousta (sice ne tolik jako na androidovi, ale toho si normální uživatel ani nevšimne, protože všechno podstatné tam je) … fotky nejsou nejhorší, ale Bedy má pravdu, v kvalitě fotografií vede Nokia.

Thor841

Koukal jsme na srovnání obou. Co mě trošku zaráží je rozlišení. 820 má 800×400 a 900 má 1280×720. Je je asi jediné proti. jinak ta 820 je každopádně výkonější