dust8

Na všechny jaká hlavní jídla kromě polévek jíte výhradně žlící si vzpomenete?

Jsou i taková, které jste dříve jedli příborem a postupem času jste přešli ke žlíci?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ty češtin dobrá jasný význam býti! ;) :D

Ano, naučil jsem se jíst VŠECHNO bagrem už kdysi dávno na vojně. Hodí se na čundry/pobyt v přírodě. Až takový echtovní zálesák nejsem, abych promptně vydlabal lžíci nožem, ne že by to nešlo, ale LENOST, pohodlnost a celková praktičnost vítězí! ;) :)

Ale jinak normálně používám buď příbor NEBO (pouze doma sám) příbor králů, kdy třeba k rohlíku vkládám kolečka salámu rovnou do tlamy (a přímo z papíru – proč se zbytečně babrat s nádobím, že?). ;) :D :D

Další odpovědi
dubraro

Ve společnosti nebo doma?
Ve společnosti si na žádné nevzpomínám, doma téměř všechno.

A říká se lžíce, ne žlíce.

Doplnění:
Mohou to být cizokrajná jídla, která se v místě původu jedí lžící. Třeba indické sabdží, kičrí, dál nebo africká šakšuka.

Klaproth

Na čundru naprosto všechna. Také na vojně jsme vše jedli bagrem (pochopitelně až jako mazáci, bažantům byla tato výsada odepřena).