orestez

Na jjz v 22:00 je Jupiter? Saturn svítí méně?

Podle pěkné ukázky stejně nic nepoznám. Jen Venuši na Z. Tonight's Sky: August 2018
https://youtu­.be/gBOC_2-ncxM

Odpovědi
Edison

No vždyť to máš… Saturn je teď tak na 178 st. A ještě východněji další planety. Tu appku asi znáš.. tak ji s radostí využij… Je slušná…

Kepler

Nevím na co jsi koukal, ale ten odkaz je velice pěkný. Chce to trochu se orientovat na obloze, znát souhvězdí. Definitivní potvrzení dá stejně jenom pohled dalekohledem. Ano, Saturn je vždy méně jasný než Jupiter.

orestez

Jaký cenově výhodný teleskop se zrcadlem?

Edison

Jestli myslíš astro, tak prostě pohledej. A porovnej i s přímými. Trh je velmi bohatý. Spíš bych se ale zabýval stativem. Ten to chce hodně dobrý, aby měl polární montáž, vhodná je i natáčecí časová automatik. Sledovací automatika na konkrétní objekty je taky super a dá se občas sehnat.

orestez

Ok