lukas.zmizik

na co se můžu v nejbližší době těšit, co se třeba obecně zlepší?

protože všude a všechno mne přesvědčuje, že dobře už bylo a nikdy nebude… nějak se mi nechce veřit…stačí maličkost

Nejlepší odpověď
www

Dobře a podle mne racionálně to hodnotíš!
ALE přichází například jaro, bude i léto se všemi radovánkami ap., nezoufej! 😁
Z maličkostí se může stát hodně velká radost, která způsobí alespoň nakrátko se oprostit od nepříjemností 😉

Další odpovědi
Andělé

Jé,také se těším na spánek,jak psala Briketka..
www to krásně napsal,těšte se na jaro,už rostou sněženky,já je poprvé letos viděla v neděli,hned jsem měla radost. Zbožnuju je,vždyt už se na nás smějou,že je jaro za dveřmi…:-)
A radujte se z maličkostí,právě ty obohatí a okoření celý život.
Nikdy neříkej nikdy..At vše vypadá pochmurně,nevíme,co bude zítra. Když budeme mít otevřené srdce,radost najdeme..:-)
Přeji pěkný podvečír a více optimismu..:-)

Deli

Neřeš věci, které nemůžeš ovlivnit.
Těš se, že třeba brzy potkáš krásnou a fajn holku, která se na Tebe usměje… To přeci není maličkost!

dudu

Na to, že se v nejbližší době markantně zlepší výběr daní.
Obecně pak platí „Kde jsou ty časy, kdy to stálo ještě za hovno“.

Damiana

Nesmíš se nechat zmasírovat vlnou všeobecné, moderní negativity, hlavně některých zapšklých starších lidí. Jakmile přijmeš něčí „skutečnost“ jsi v trapu. Ona totiž každá doba měla své a hezké na ní bylo jen to, že jsme byli mladí…
V první řadě záleží na tom, v jakém rozpoložení se nacházíš právě ty sám a jakou máš vůbec povahu a celkový přístup k životu. Jsou lidé, jejichž síla je v prožitku a v tom, že si dovedou život užívat. Ať je jakýkoli. Mají prostě jaro (obrazně řečeno) – kdy chtějí. Podle mne člověk, který je závislý na prchavých hodnotách, záměrně nebuduje vztahy (partnerské ani přátelské), je plný zášti a negace ke všemu a každému si může sám za to, že sotva vytáhne ten svůj studený čumák, tak mu zmokne, kdekdo ho okrade (kdyby nebyl chamtivý, většinou se to nestane) a nikdo ho nechce (co taky s morousem).
Znám dost lidí, kteří by pro jiné byli outsideři jen pro to, že nemamoní peníze a nejdou tvrdě za kariérou, když na to mají. Oni to ale nechtějí. Kdo někdy poznal děs jménem BurnOut (syndrom vyhoření), ví o čem mluvím. Nic na světě nenahradí umění radosti že života. Když zjistíš, že za svůj život si můžeš skutečně jenom ty sám a můžeš ho mít takový jaký si přeješ (pokud jsi zdravý), dosáhneš na to, co chceš. Mám takové pořekadlo, kterým se řídím: Miluj život a on tě pomiluje také…

briketka10

třeba na večer až půjdeš spát 🙂
na teplou peřinku já se těším vždycky..

Sůwa

Obecně se určitě zlepší počasí, jaro zatím pokaždé přišlo 🙂a bude to tak i nadále.

anonym

Ono se něco zhoršilo ?!

terry

Budě lepší počasí. Můžeš na kolo, na turistiku,…
Třeba zajdeš v pátek nebo sobotu s kámošema va pivko.
Nebo třeba se ti naskytně příležitost, ty jí využiješ a bude tě bavit práce a třeba si vyděláš tolik, kolk chceš.
Třeba pak si pořídíš to, po čem toužíš, atd. atd., …
Stačí jen přečíst nějakou dobrou knížku a je lepší nálada.
Já teď čtu Byznys pro 21.století. Fakt dost dobrý.

dědapetr

Těšit se máme na každý den,neboť nevíme jestli se dalšího dočkáme.Ne každý má to štěstí.

IK

„Dobře už bylo a nikdy už nebude“ to přísluší říkat osobě na sklonku života, staré, nemocné, která už pohřbila svoje děti a prochlastala si játra…

Tak předně, člověk si své „dobře“ vytváří sám, tím že využívá dobré příležitosti a vyhýbá se špatným zvykům a úchylům 🙂
Zlepšíš všecko pokud dodáš svému tělu trochu víc kyslíku, pohybu, zájmu a positivního myšlení…když to nepomůže tak přidej hrnek teplého mléka s medem, případně lžičkou kurkumy…a spánek 🙂
nechoď mezi důchodce a příznivce ČSSD a KSČ a použij k povznesení své duše trochu pěkné hudby…pokud i to tě nevyvede z letargie, pak jsi zřejmě v nedávné minulosti potlačil zlost a ta vytvořila tento emoční špunt. Je na to technika kdy (nemusíš jít dotyčného hned zmlátit) vezmeš tužku a papír a jen tak bezcílně čmářeš, až ta emoce vyjede a začne se projevovat (pozor může dojít na lámání tužek) většinou se člověk snadno uklidní při pozorování své destrukce a pak už je OK a začne si opravdu něco kreslit nebo psát a líbí se mu to.

Sůwa

Přestože s Damianou v zásadě souhlasím, musím se ohradit proti termínu „negativismus zapšklých hlavně starších lidí“. Mezi starší lidi patřím stejně jako moji vrstevníci, ale žádný negativní přístup k životu jsem nezaznamenala. Možná to je tím, že si pamatujeme na daleko horší doby a jsme ještě schopni srovnávat. Jenže tehdy nebyla šance na zlepšení a byli jsme v tom sami mezi vzkvétajícími kapitalistickými sousedy. Teď je na to celý svět podobně, takže k nějaké změně dojít musí. Buď se najde východisko z krize, nebo se můžeme obávat podobného řešení jako v 30.letech.

IK

Dala bych důraz na to „některých“ mám už rodiče přes 80 let a musím říci že se stále drží, ale zároveň to dělají jaksi příkladně aby se odlišili od těch kteří si neustále naříkají a těch potkávám také dost..