Avatar uživatele
Gestas

Na co jsou motivační citáty?

Když je člověk spokojený, tak je nepotřebuje a když ne, tak mu nijak nepomůžou, nezvednou mu náladu (aspoň mě ne).

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Anikitos před 2160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Někdy vás mohou motivovat k další činnosti, povzbudit vás. Uvědomit si třeba, že někdo sám na vlastní kůži zažil to, co vám radí, takže jistým způsobem nabízí pomoc Připomene, že tak to nemusí fungovat atd.

„Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut.“ Sofokles.

Když chcete třeba hodně toho stihnout, nebo naopak nestihnout, připomenout si, že spěchem se může leccos zkazit.

Tento citát mě napadl, jsou určitě zajímaější.

Osobně mám citáty ráda, sbírám je celý život, jsou v nich noudrosti, i když se nedá říct, že se všemi řídím, ale nutí mě přemýšlet , zda je možné ttak jednat či nikoliv …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Motivační citáty jsou „na dvě věci“, tedy na nic (k ničemu).

Úspěšní a chytří či inteligentní je nepotřebují. Těm druhým nijak
nepomohou, naopak jim uškodí, protože jejich vyhledáváním, četbou
a sdílením ztrácejí čas, který by mohli věnovat skutečnému rozvoji.

Podle amerických vědců motivační citáty čtou neúspěšní lidé.
Viz mou otázku na podobné téma:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ne-ze-bych-bezmezne-obdivovala-vse-americke-ale-s-nazorem-vedcu-ze-seattle-by-se-dalo-souhlasit-co-rikate

A screenshot článku, který mne k otázce inspiroval:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/image/9b5e­de05dfe2c76e46be6d468669­8f80

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

I když je člověk spokojený, někdy se potřebuje utvrdit v tom, že tak jak žije, je správné. 🙂

„Smiř se s minulostí, žij přítomností a sni o budoucnosti. Svět je jako zrcadlo. Díváš-li se do něj S ÚSMĚVEM, usmívá se na tebe.“
(Neznám bohužel autora)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To je tvůj názor, a je pravda, že při špatné náladě je člověku všechno jedno. Citáty nemají emoční náboj, spíše oznamovací. Ve vhodné náladě člověka však mají sílu i energii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky Stark

všechny hrozně dobře zní a mně osobně přijde hrozně hezký je poslouchat… motivovat mě nemusí, stačí, když to dobře zní :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shoehardt

Aby se lidé s nedostatkem talentu nikdy nedozvěděli, že mají nedostatek talentu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek