ivzez

Ne, že bych bezmezně obdivovala vše americké, ale s názorem vědců ze Seattle by se dalo souhlasit. Co říkáte?

Jak vnímáte sbírání a sdílení motivačních citátů?

Mírně upravený screenshot otázky je mým dílem, původní text byl zveřejněn pod licencí
»Kopírujte si jak chcete« (licenci cituji v původním znění → bez čárky).

Nad rámec otázky:
Napadne někoho, proč jsem otázku ohledně motivačních citátů vložila?

_________

Doplňuji:

Děkuji za dosavadní odpovědi.
Přidá se ještě někdo?

Nejlepší odpověď
klumprt

Tyhlety citáty mě na FB docela brzo omrzely ale už jim nejsem tolik vystavován. Buď jejich móda opadla, nebo se mi podařilo zablokovat hlavní zdroje nákazy.

Já nemám nic proti inspirativním myšlenkám shrnutým do jedné nebo dvou vět. Většinou pocházejí od chytrých lidí s vyvinutým talentem formulovat myšlenky stručně a vtipně. Ovšem docházelo nebo dochází k vyčerpání těch myšlenek, které stály za to mezi lidi se pouští často odpad. Banální plky bez vtipu, originality, hloubky. A to bych právě řek, že šíří ti hloupí lidé. Takoví, kteří nejsou schopni rozeznat blábol od myšlenky.
Já se tedy nechci vytahovat nebo povyšovat, ale když už něco někde sdílím, tak to musí být klenot. Mám rád třeba takové ty vtipy „na druhou“, které nejsou dobré jen tak jednoduše, ale mají ještě jednu rovinu, která je umocňuje. Prostě jedu na kvalitu nikoli na kvantitu. Jsem toho názoru, že podle toho, co kdo sdílí, čemu se směje, lze usoudit, co je to za pitomce. Takže já jsem zastáncem střídmosti při šíření mouder, vtipů atd. Je to moje vizitka, cosi to o mě vypovídá.

Jinak, ten článek na mě působí dosti nevěrohodně.

Další odpovědi
Roman71

Skutečně úspěšný člověk nachází další motivaci v tom, co skutečně dokázal a ne v tom, jak skvělý motivační „výplod“ někde sdílel. Zná své kvality a nemá tudíž zapotřebí to kdekoliv inzerovat :)

Kepler

Já bych s panem Tylerem tak úplně nesouhlasil. Ne že bych pořád papouškoval nějaké moudrosti, ale často mě zaujmou citáty mimořádně vtipné a výstižné. Na tom nic dementního nevidím. Citovat G.B. Shawa nebo Jana Wericha je spíš projev úcty k jejich osobnostem.

led

Motivačný citát slúži presne k tomu ako hovorí jeho pomenovanie. Motivuje svojich príjemcov k zlepšeniu, zvýšeniu svojho povedomia, svojich výkonov, svoji predsavzatí za „lepší zajtrajšok“. Aj keď niekedy a to je smutné, aj v záporných smeroch. Už len to „lajknutie“ hovorí, že ich aj ľudia čítajú, aj keď v mnohých „lajkoch“ citiť nie rozum, ale „stádový efekt“ hlavne v prípadoch sociálnych sietí.

Dodatok po opakovanej nápovedi vecí tak prirodzených, že to preto nikoho hneď nenapadlo.

Bez finančnej ceny za motiváciu,
Je ale možné hodnotiť aj morálnu, psychickú a prípadne možnej finančnej ceny pre príjemcu motivačného citátu
Je možno hodnotiť aj morálnu, psychickú cenu pre autora motivačného citátu
Nie všetko je o peniazoch viď motivačný citát:
Múdremu napovedz, hlúpemu dopovedz.

zjentek

Myslím, že mne napadlo, proč jste otázku ohledně motivačních citátů vložila. Nemáte je moc ráda, že? Bingo? Vězte, že s vědci nesouhlasit je dnes dobré už z principu. Všimla jste si v posledním století zveřejňovaných výsledků vědeckých studií? A znáte prostý život, založený na lásce a pochopení? Zkuste si to dát do souvislosti. Jeví se, že nevraživost, rozkol a vzájemná uzavřenost mezi jedinci se jedinečně prohlubuje prostou vědou bez víry a nikoli skrze méně významnou politiku. Tragédie ovšem není o vědeckém bádání, nýbrž o zveřejňování záměrně zkreslovaných vědeckých studií a jejich „výsledků“, které mají prioritně za cíl sociálně rozbrojit jednotlivce i celé národy a tím prospívat bussinesu, abnormální spotřebě a beztrestnému plundrování země, které máme sloužit a ne naopak. A kdo za to může? Vědci. Zkorumpované, prodejné vědecké kapacity ověnčené tituly okolo jmen. Vaše otázka mne zaujala, hodně řekla. Ovšem o Ameriku zde IMHO nejde ani zbla. Vše je jinak. Koneckonců, skvělou písničku o tom nově nazpíval Xindl X a její text vám může dát taky odpověď. Ne méně hodnotnou než „stádový efekt“ odpovědí, jak chápu slova jedné z uživatelek ;p .
Skladbu možno přehrát zde:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wNM2-60oV6k

aliendrone

Jako ve všem, od keců se musí přejít k činům, aby se věci pohnuly z místa. To je také důvod, proč mají i ty nesofistikovanjší motivační citáty a řečnění tak malou hodnotu a efektivitu. V porovnání s nimi je obyčejné primitivní pošimrání zad bičem (a ekvivalentní metody) nesrovnatelně účinnější. Venkoncem – většina lidí NENÍ natolik chytrá, aby motivačním citátům dokonale porozuměla, zato pořádnému šlehnutí bejkovcem porozumí jedinci od génia po IQ tykve OKAMŽITĚ!

Ale k tomu zajímavějšímu – důvod vložení dotazu.
Pokud nápověda v diskuzi není záměrným zkreslením, svedením na falešnou stopu (počítat se musí se vším ;) :D), tak motiv odhaduji na potenciální příčinu další flameware. ;) :D

Konkrétněji to z nedostatku indicií nedokáži určit. Každpádně – je fuk, jestli jde o kopírování textů nebo dotazů (někdo napíše dotaz a pak se vyrojí 5 dalších ze „stejného soudku“), popřípadě kopírování obecně (zdejší kodex). Iniciační riziko pro flamewareto to prostě má! ;) :D :D

Aliendrone je dnes unavený, má v sobě 3 krásně chlazené cidery a čtvrtý pořád čeká v lednici, takže má přítulnou náladu (aliendronsky přítulnou, tzn. nikoho nechce zabít/zničit ;) :D), proto raději ani nebude pátrat hlouběji. Stejně už i tak se mu myšlenky líně plazí a nic by nevymyslel… ;) :D :D

orestez

Jediné tattoo mám rč. Kvůli vědcům teď nemohu lajknout vaši otázku, ač je zajímavá a aktuální. Kdybych šel podle nich do důsledků, neměl bych ani reagovat. Jenže mám svůj pracovní den za sebou, nyní si mohu dělat s lajky co chci. -tedy se zdejšími lajky, fb vím, co to je. Nesmí se tam zveřejňovat záběry z okna bydliště, ani lajkovat Šláfenberky s ovčáky. Úspěch pokračuje zítra a není zadarmo.

MichaelOffic

Žádné lži nedetekovány :)

Elixír

Úspěšnost vědců je zřejmá. Žijí v USA a prudí svět, vyvíjí moderní vraždění a nevím jestli je vzdělání úspěch, nebo prohrou světa. Možná ti úspěšni vědci jsou psychopati a zneužívájí lidi na pokusy a nevím co ještě se děje za dveřmi laboratoří. Čím víc zabijí zvířat, tím líp pro ně a hůř pro život na zemi. Tak že hloupí a nevzdělaní jsou cennější než deset vědců kteří vymyslí jak okrást svět o život. No a vím, že tito vědci neví pro koho pracují. Rokeferel a jemu podobní úspěšní boháči zjistí že nic nemají co si vzít do hrobu a vlastně to jsou chudáci. Úspěch se nedá měřit jedním metrem, váhou, činností, zálibou, drogami a nevím čím ještě. Je to nastavená liška na duše a ti co prodají duši, končí. Dá se o tom dohadovat a tak jsem prodal duši za věčný život všech lidí ve zdraví, lásce a přátelství. I tady se jedna o možnou realitu úspěšnosti, ale dílo není ještě dokončené. Tak že názor jedince se dá udupat stádem volů.

ivzez

Nápověda č. 2: Text licence

Nápověda č. 3:
Nejblíže se, přestože nehádal, dostal Klumprt.

Flameware nezamýšlím.

aliendrone

Muehehe, to mě dostává. Když nápověda č. 2 je text licence, CO je nápověda č. 1?? ;) :D :D

Předpoklad – má to něco společného s kopčením/šířením, navíc ne dosti nápaditým. Potud je to dosti snadné, i když už tady jsem na HODNĚ tenkém ledě. :)

Logicky by to mělo směřovat na trolling nesmyslných otázek a příspěvků, (dost možná odněkud převzatých, či opakujících se) a tudíž celkově nízkou úrovní webu, může to mít i souvislost se zdejšími podmínkami ohledně ochrany „autorských práv"a "zvláštního“ přístupu uživatele/admina k nim (tahle možnost mi přijde nejpravděpodob­nější) a klidně i cokoliv jiného, dané informace v podstatě toho moc nevylučují. :)

Faktem je, že Aliendrone je spíše na technické, jasně konktretizované „záhady“, v případě záležitostí „co tím chtěl básník říci“ jsem byl téměř vždy až po krk v hnoji. (pokud jsem předvídavě nezískal odpověď „v přestihu“ – byť i ne zcela košer metodami ;) :D)

Co je mi záhadou je fakt, že TAK MÁLO lidí chce MYSLET (v tomto případě spíš hádat/spekulovat ;) :D)!!! Nikdo další se nepřidá se svým tipem? :o :o :o

ivzez

Už jste hodně blízko, blizoučko…

aliendrone

ALE!!! Teď měla přijít další nápověda, takhle se to NEHRAJE! ;) :D :D

Protože jsem s logikou v koncích, z daných indicií nedokáži nic systematicky vyvodit, zbývá mi už jen moje příslovečné štěstí. Takže když už jsem na řadě, střelím úplně naslepo – uvidíme. ;)

Jde o nadbytečné vkládání obrázků z pixlabej apod. do otázek? (A které kolikrát nedávají smysl v souvislosti s otázkou?)

ivzez

Přemýšlím o další nápovědě, ale protože moc
napovídat neumím, už bych to spíše prozradila.

Zkusme si to shrnout: Článek je volně k použití.
Klumprt jednou větou téměř „trefil do černého“.
Text si může kopírovat (kdo) jak (kam) chce.

aliendrone

  1. Článek je volně k použití./Text si může kopírovat (kdo) jak (kam) chce./… pod licencí

»Kopírujte si jak chcete«…

Je témeř jisé, že tato 3× zopakovaná nápověda souvisí s odpovědí. (ergo kopírování, volné kopírování. sdílení citátů/„mouder“ [z textu v obrázku]

  1. Klumprt ve spojitosti s kopírováním/sdí­lením uvádí: "…Banální plky bez vtipu, originality, hloubky. A to bych právě řek, že šíří ti hloupí lidé. Takoví, kteří nejsou schopni rozeznat blábol od myšlenky.

Já se tedy nechci vytahovat nebo povyšovat, ale když už něco někde sdílím, tak to musí být klenot…"

Pořád vidím to samé – má to něco společného s šířením kravin (článek zmiňuje příklad motivačních citátů – v podstatě bezcenných), to jsem zmiňoval v diskuzi už před 3 dny, takže pořád vedle…

NE! Ať koumám jak koumám, pořád mi vychází ten trolling blbostí, šíření nepravd (či přímo sofistikovaných dezinformací) které vypadají rozumně, i to free kopčení by na to sedělo (lidé to šíří dobrovolně, bez zisku, autorská práva sem/tam). Fakt nevím „co tím chce básník řícíi“, nic jiného než to „raději méně, zato kvalitně“ mi prostě nevychází. Chjo… :(

Tedy – ještě jedna myšlenka mě napadá, ale ta je v rozporu s no flame (to mě ostatně napadlo jako první) – kopírování JINÝCH textů sem do odpovědí. Což je reálně docela na palici, jelikož se tady řeší dost zhovadile autorská práva, adresy obrázků apod., přičemž CO řeší uvedení odkazu při zkopčení odpovědi, že? To je stejné, jako kdybych si vytiskl sám od sebe Harryho Fottra a tím, že napíšu autor: Rowlingová jsem nadále v pohodě? Jenže toto řešení mi připadá jako SILNÉ rozněcovadlo flameware, tudíž ZASE NIC! Navíc do toho nezapadá Klumprt.

Co tentokrát nápovědu, která bude JINÁ než „Klumprt“ a „text licence“? ;) :D Je očividné, že se bez ní nikam nepohnu. 2 indicie jsou FAKTICKY málo (v tak širokém poli možností), pokud se nemá použít bambilionkrát metoda pokus-omyl. ;) :D

ivzez

Vždyť už to téměř máte → opravdu to souvisí se šířením kravin.

aliendrone

GRRRRRR!!!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QdTMmKiN­pg4

Takže: PROČ jste otázku ohledne motivačních citátů vložila? Co „trošku“ zakličkovat… protože jste ji CHTĚLA vložit? ;) :D :D

OK, tak vážně.
Protože text licence perfektně vyjadřuje jejich hodnotu. (jsou to „moudra“ zdarma, tedy bez ceny) A kdo je teď nejkrásnější Aliendrone? No?!? ;) :D :D

aliendrone

Tohle už zavání týráním zvířátek – čekám a čekám, netrpělivě… A POŘÁD NIC! :);)

aliendrone

Hmmm. To je TAK kruté, nalákat aliendrona na hádanku – a pak NIC, žádná nápověda, žádné řešení!! Ani slovíčko! Zlá, ZLÁ ivzez!!

NJN – tak to prostě chodí. :)

ivzez

Když já pořád nevím…

Když to bylo jednou tak úspěšné, že to nikdo nepojmenoval přímo, mám chuť to časem zkusit použít znovu.

aliendrone

Jsem napnutý, co to bude. Dofám, že ne podobný „žertík“, jako svého času orwell! ;) :D

BTW – přistupovat obezřetně k „emerickejm vymoženostem“ považuji za velmi rozumné. I když dnes už každý soudný člověk (až na Keplera ;) :D :D) jistě ví, že Američané jsou Rusáci západní polokoule. ;) :D :D

ivzez

@Zjentek,
oceňuji, že jste se (zatím) jako jediný pokusil odhadnout důvod vložení otázky. Trochu napovídá licence, pod níž byl původní text zveřejněn.

Ke „skvělé“ písničce: To fakt někdo poslouchá?
Mne vylekal už ten úvod.

zjentek

Ivzaz, díky, ale „oceňuji“ je příliš silné slovo, je to jen příspěvek a ten SE POČÍTÁ. ;)

Jinak za TEN POKUS, mně TO STÁLO! ;p

Za druhé, nechtěl jsem zde jen nečinně praskat pýchou nad nesdílením motivačních citátů. To rád přenechám zkušenějším zdejším uživatelům.

Mohu něco osobního? Jste ok? Nejíte nějaký tabletky či tak něco? Totiž není to ani nijak dávno, kdy jste svým písemným projevem nedávala ŽÁDNOU šanci vzniku podobných odpovědí, jako je zde moje. ;p
(Příspěvek vychází z obavy o duševní zdraví oblíbeného jedince)
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-se-prastit-do-hlavy-aby-se-v-ni-rozsvitilo

zjentek

K té skladbě- její text by vám za určitých okolností měl dát NAPROSTO JESNOU odpověď. Ty UO však vyžadují mnoho práce na sobě, ale vzhledem k formě otázky jste na správné cestě! ;=)

ivzez

Byl by někde jenom text?
Já tenhle typ hudby nemůžu poslouchat.